Міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич: “За вірність і дружбу ми і заводимо собак”

– Сьогодні наш дім охороняють три собаки – такса, вівчарка і хаскі, подаровані моїми друзями та колегами,  – розповідає Михайло Сімашкевич. –  Всі вони, безумовно, додають нашій родині тепла, усмішок, радості.

Вислів «Собака – найкращий друг людини» – не просто слова. Про це вам скаже кожен, хто хоч раз у житті мав у своєму домі такого домашнього улюбленця. І хоч зараз модно купувати породистих тварин, наймати дресирувальника, а потім демонструвати привселюдно їхні здобутки, возити на конкурси, для мене найважливіше – дружба, вірність господарю, відданість. «Стався до людей так, як ти хочеш, щоб вони до тебе ставилися». Ця фраза також і про дружбу між людиною і твариною. Якщо ти любиш тварину, піклуєшся про неї, вона це відчуватиме й обов’язково подарує тобі свою любов навзаєм.

Хто для мене собака? Найперше – вірний друг. Хоча… Не можу обрати єдиного варіанту. Звичайно, це й член родини, турбота про якого – один із моїх обов’язків та всієї моєї сім’ї. А за цим статусом «приховуються» й інші – помічник, надійний захисник.

Кожна тварина, незважаючи на породу, має свій характер. Дивно іноді спостерігати, як вони його демонструють. Образа, гнів, любов, неспокій, байдужість чи, навпаки, зацікавленість – всі риси, притаманні людині, властиві й нашим меншим друзям. Ніхто не дасть збрехати, що саме за вірність і дружбу ми й заводимо їх. Особливо, якщо в домі є діти.

Інколи мені здається, що ці тварини розуміють навіть більше, ніж ми собі уявляємо. Може, вони й не розрізняють всіх тих кольорів, які може бачити людина, не можуть говорити, але часто їхній погляд і дії в певних ситуаціях свідчать самі за себе…

2018-й – рік Жовтого Собаки. Хочу, щоб усім нам він приніс мир, дружбу, вірність. Перемоги як Україні, так і кожному з нас!

Наталя КАМІНСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар