ПЕРЕХОДИТЬ У КОНТРНАСТУП КОВІД

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

COVID-19 знову дає про себе знати. Про збільшення динаміки захворюваності як у світі, так і в Україні все більше говорять різноманітні інформаційні агентства. Йдеться вже навіть про нову хвилю цієї хвороби, тож частина країн планують восени повернутись до ковідних обмежень і сертифікатів.

Прокоментувати ситуацію із захворюваністю на коронавірус в Кам’янець-Подільському і районі нам погодилась Лідія ПОНОМАР, лікар епідеміолог Кам’янець-Подільського районного відділу ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ».

– На жаль, динаміка епідемічного процесу СОVID-19 в м. Кам’янець-Подільський та Кам’янець-Подільському районі (за старим територіальним поділом) протягом останнього тижня свідчить про подальше зростання захворюваності. За останній тиждень, з 29 серпня по 4 вересня, у місті було зареєстровано 243 підтверджених випадки хвороби, у тому числі в 20 дітей, в Кам’янець-Подільському районі – 98 випадків (дітей 19). Це приблизно в 2 рази більше, ніж минулого тижня. Коли ж порівнювати місяці, то тут цифри ще більш вражаючі: якщо в місті протягом липня зареєстровано 40 випадків, то вже в серпні – 377, побідна ситуація і в районі – відповідно 17 і 161 зареєстрований випадок ковіду. Як бачимо, за місяць захворюваність збільшилась майже в 10 разів.

– З огляду на це можемо чекати подальшого збільшення кількості інфікованих?

– Так, це вже тенденція, яку можна прослідкувати за кілька років, починаючи з 2020-го. В холодні осінні і весняні місяці (жовтень, листопад, березень і квітень) захворюваність зростає, взимку вона стабілізується і різко падає влітку.

– Отже, ми знову йдемо в ситуацію пандемії зі всіма обмеженнями, які вона передбачає?

– Так, можливість є. Наприклад, можу сказати, що хоч симптоматика захворюваності не змінилася (характерні типові для ГРВІ кашель, біль за грудиною, ломота в тілі і біль в м’язах), побільшала кількість госпіталізованих, і вже Кам’янець-Подільська центральна районна лікарня змушена була перепрофілювати гастроентерологічне відділення під хворих на COVID-19. Безсумнівно, в цій ситуації залишаються актуальними поради: носити засоби індивідуального захисту (маски); регулярно мити руки; обмежити контакти на близькій відстані; більше гуляти на свіжому повітрі в парках; зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість – від 40 до 60%); частіше провітрювати житлове приміщення і зволожувати слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами. Також не потрібно забувати і про вакцинацію. Адже щеплення проти COVID-19 хоч не гарантує уникнення зараження, але є профілактикою важкого перебігу захворювання. Повторно бустерними дозами вакцинуватись можна через 6 місяців.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар