90 літ зозуля накувала Заслуженому педагогу України з Жванця Віталію Савчуку

У мальовничому селі Жванець є затишний двір, який з ранньої весни до пізньої осені потопає у розмаїтті квітів. У такому неймовірно гарному місці, у затишній оселі проживає почесний житель Жванецької громади Віталій САВЧУК, який 10 лютого святкуватиме свій 90-й день народження.

Заслужений педагог України, він майже 45 років присвятив освіті, учням, улюбленій справі. У будинку Савчуків завжди тепло й затишно, багато книг і рослин, а на стінах – великі картини та ікони, вишиті дружиною. Читання – це те, без чого наш ювіляр не уявляє свого життя. Та не лише книгами Віталій Федорович цікавиться – про квіти та кімнатні рослини він може розповідати годинами, надавати консультації по догляду і вирощуванню.

Віталій Федорович народився 10 лютого 1928 року в селі Ісаківці, в сім’ї заможного селянина. Початкову та середню освіту хлопець здобував у навчальних закладах Києва. У кінці 1943 року родина Савчуків повертається в рідне село, а 1944 року він вступив до Хотинського педагогічного училища, яке успішно закінчив 1947-го. З цього часу почалась його педагогічна діяльність.

Куди б не кидало його життя і обов’язок, Віталій Федорович залишався патріотом рідного краю. 1956 року, після служби в армії, навчання у військовому артилерійському училищі та служби на Сахаліні, знов повертається на малу батьківщину. Поновлює навчання в Вінницькому педагогічному інституті, який успішно закінчив 1962 року.

З 1956 року по 1989 рік працював у Жванецькій школі військовим керівником, учителем російської мови і літератури та організатором позакласної і позашкільної роботи. 1989 року вийшов на заслужений відпочинок. Загальний педагогічний стаж роботи Віталія Федоровича становить майже 45 років.

Разом з дружиною Олександрою Опанасівною, яка працювала вчителькою початкових класів, виховали двох дітей. Син Дмитро – лікар, донька Лариса – технолог. Зараз обоє на заслуженому відпочинку й піклуються про батька, зігрівають своєю турботою та любов’ю. У Віталія Федоровича троє онуків та четверо правнуків, які є його радістю та розрадою. Онучка Ірина продовжує вчительську справу.

З нагоди 90-літнього ювілею ми віддаємо шану й низько вклоняємося Вам, Віталію Федоровичу, за навчання і виховання багатьох поколінь учнів. Зичимо Вам міцного здоров’я, миру, злагоди. Нехай людська шана буде подякою Вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро.

Голова Жванецької ОТГ Тетяна Криворучко, депутатський корпус та виконавчий комітет, жителі громади.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар