30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

30 липня, починаючи з 2014 року, світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми, ця проблема залишається актуальною і має стійкі тенденції до поширення.

Найбільш вразливими категоріями до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми є жінки, жінки з дітьми, люди з інвалідністю, люди, які потребують постійного стороннього догляду.

Торгівля людьми – одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Торгівля людьми буває у формі трудової або сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, для вилучення органів, порушення прав людини для отримання прибутку через контроль та експлуатацію інших людей тощо.

З початку російської військової агресії з України вимушено виїхали вже понад 5 мільйонів людей, більша частина з них – жінки та діти.

Щоб убезпечити себе від такого становища, громадянам України, які є біженцями, або шукають тимчасового захисту, по приїзді у відповідну країну необхідно невідкладно зареєструватися на тимчасове проживання.

Поради як не стати жертвою:

  • не віддавайте ні за яких умов оригінали документів і майте їх постійно при собі, копії цих документів покладіть у різні місця;
  • не потрібно приймати пропозицію про роботу, яка є сумнівного характеру;
  • не беріть в борг у незнайомих людей та не дозволяйте іншим стороннім особам оплачувати послуги, щоб не бути втягнутим в боргову залежність;
  • перебувайте на постійному контакті з рідними та близькими, не віддавайте незнайомим людям свій мобільний телефон або інші засоби зв’язку;
  • не погоджуйтеся виконувати жодну роботу без підписання трудового договору або контракту, який повинен бути зрозумілим;
  • вивчіть номери екстрених служб країни, в якій ви перебуваєте.

Якщо щодо вас чинять будь-які дії насильницького характеру під час перебування за кордоном, необхідно:

  • звернутися до посольства, консульства України в країні перебування;
  • бігти до місця загального користування – державної/офіційної установи, бібліотеки, пошти тощо;
  • звернутися до поліції, лікарні, церкви, аварійних служб тощо;
  • якщо є можливість звернутися до установи, а не до приватної особи, краще зверніться до установи.

Потрапляння людини в ситуацію торгівлі людьми спричиняє порушення прав кожного громадянина, таких як право на життя, повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування та інші.

Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (працює на базі Представництва міжнародної організації з міграції в Україні) 0 800 505 501 – дзвінки в межах України безкоштовні; 527 – безкоштовно для абонентів МТС, Київстар, life.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар