Плями від ручки? Не проблема

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

З початком нового навчального року в мам та бабусь клопоту додалося. І йдеться не лише про навчання, а й про суто побутові справи.

Певно, кожній матусі знайома ситуція, коли біла сорочка чи блузка після уроків вкривається павутинням від кулькових ручок, видалити яке не так і просто. Допоможе суміш спирту з ацетоном, яка справляється навіть зі старими слідами кулькової ручки. Але будьте обережні: деякі матеріали розчиняються в ацетоні. Спробуйте капнути трохи розчину спочатку в непомітному місці.

Якщо ацетон тканині протипоказаний, можна використати суміш спирту і гліцерину в рівних частках. Потріть спочатку пляму ватним тампоном, змоченим сумішшю, а після того, як сліди пасти  пропадуть, виперіть річ або промийте поверхню теплою водою.

Оцтово-спиртовий розчин також допомагає вивести забруднення від кулькової ручки. Після видалення плями необхідно добре відіпрати або промити річ у воді.

Непогано справляється з пастою і звичайна харчова сода, а кальцинована — ще краще. З соди потрібно зробити кашку, додавши кілька крапель води. Акуратно розмажте її по поверхні забрудненої речі, залиште на 15-20 хвилин, а потім ретельно прополощіть.

віжі сліди від кулькової ручки можна вивести з одягу кислим молоком або молочною сироваткою. Якщо відразу сліди пасти відтерти не вдається, можна замочити річ у кислому молоці на 1-2 години, потім обережно протерти зіпсоване місце щіточкою, а після випрати в звичайному режимі.

Ще один засіб — лимон. Лимонний сік з сіллю може відмінно видалити свіжу пляму від кулькової ручки. Якщо свіжого лимона немає, розчиніть у теплій воді трохи лимонної кислоти.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар