Гуменецька громада – серед флагманів

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

5 cерпня в Гуменецькій об’єднаній територіальній громаді для представників об’єднаних громад та очільників місцевих рад Хмельницької, Чернівецької, Тернопільської та Волинської областей відбувся тренінг, організований в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — ІІІ».
Головною метою поїздки стало знайомство із сьогоденням найактивнішої об’єднаної територіальної громади Хмельниччини.

Насамперед голова селищної ради Інна Абдулкадирова поділилась із колегами своїми думками щодо реформи місцевого самоврядування та децентралізації.

– Будь-які реформи потрібно починати з адміністративно-територіальних змін, — зауважила Інна Григорівна. — Сьогодні ніхто не зможе вижити сам по собі. Я розумію, що не всі регіони мають однаковий рівень життя – у когось краще, у когось гірше, але тільки допомагаючи один одному ми зможемо рухатися далі. Об’єднані територіальні громади – це наше «завтра», і чим швидше ми пройдемо шлях об’єднання, тим краще буде для людей. Я вважаю, що наша громада — одна із найвдаліших на території Хмельницької області. До її складу увійшли території Абрикосівської, Великозаліської, Голосківської, Гуменецької, Думанівської, Заліськодругої, Нігинської та Супрунковецької сільських рад. Територія громади охоплює площу в 250 квадратних кілометрів. Із 14 тисяч 168 осіб 7751 — працездатного віку, 4535 — пенсіонери. Найбільші платники податків — ПАТ «Подільський цемент», «Агрофірма «АВІС», «Комбікормовий завод», СТЗО «Гуменецьке «НІБУЛОН», ТОВ «Енселко-Агро», 5 АЗС та інші. Підприємницькою діяльністю займаються понад 220 юридичних фірм та 116 фізичних осіб. На території громади знаходиться 42 магазини, 23 заклади громадського харчування, 65 торгових точок, 14 ФАПів, 2 амбулаторії сімейної медицини, 32 заклади культури, 11 загальноосвітніх шкіл, 12 дошкільних закладів. Понад 70 соціальних закладів утримуються за рахунок місцевих бюджетів. Розрахунковий обсяг доходів об’єднаної громади становить майже 40 мільйонів гривень.

Також голова об’єднаної територіальної громади більш детально ознайомила гостей з головними здобутками та досвідом, загостривши увагу учасників тренінгу на перспективах та проблемах, що виникають у ході організаційних заходів.

Керівник громади відповіла на запитання, які найбільше цікавили учасників, зокрема, питання фінансового забезпечення діяльності громади, надання адміністративних послуг, формування управлінської структури, організації соціального захисту населення, медичного забезпечення, освіти тощо.

Також учасників тренінгу цікавили питання діяльності старост, процесу залучення коштів державної та міжнародної допомоги тощо.

– Попри труднощі, які неминучі в становленні громади, є й переваги, — зазначила Інна Абдулкадирова. — Насамперед, це можливість бути господарем на своїй території, приймати рішення на користь громади та мати повноваження для їх реалізації.

Після закінчення роботи тренінгу гості відвідали Будинок культури, дитячий садочок «Дивограй», школу с.Гуменці, приміщення сільської ради й центру надання адміністративних послуг та поспілкувалися із старостами.

Тетяна ДЄВІНА

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар