«Віче» запрацювало тепер і в нас
Вже з першого погляду на дещо змінену залу засідань районної ради стало очевидним: призначена на останній день червня 7 сесія цього органу місцевого самоврядування VІІ скликання «розігруватиметься» в новому форматі. Табло на стінах красномовно свідчили про те, що відтепер народні обранці працюватимуть в режимі електронної системи «Віче», як того вимагає законодавство про поіменне голосування, й нарешті позбудуться дідівської практики прийняття рішень підняттям руки.
Ознайомившись з новинкою візуально, депутатський корпус перейшов до розгляду наболілих для Кам’янеччини питань. До запланованого порядку денного депутати внесли питання про звернення райради до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України щодо необґрунтованого підняття ціни на газ для населення, за яке в підсумку й було проголосовано. Інші дві пропозиції — про включення в розгляд засідання питань про передачу незавершеного терапевтичного корпусу під будівництво житлового будинку та подання до прокуратури щодо проведення службової перевірки посадових осіб Кам’янець-Подільської ради на предмет дотримання ними антикорупційного законодавства — народними обранцями були відхилені. Неприйняття останньої ініціативи неабияк сколихнуло частину депутатського складу, яка кілька разів наперекір «ігнорувала» прийняття порядку денного.
Все ж після виру емоцій засідання продовжило свою роботу в звичному режимі та перейшло до обговорення нових депутатських запитів. Скориставшись відповідним депутатським правом, Микола Жоган озвучив звернення 500 жителів с.Кам’янки, які висловилися про необхідність об’єктивного розслідування справи смерті їхнього односельчанина від грипу в лютому з врахуванням думки спеціалістів та стали на захист лікаря Кам’янської амбулаторії Наталії Нікітіної, котра лікувала хлопця. Натомість присутня в залі матір померлого, яка не може оговтатися від непоправної втрати, вкотре звинуватила медика в неналежному виконанні своїх професійних обов’язків та наполягала на притягненні її до відповідальності. Віктор Єрменчук у своїх депутатських запитах порушив питання відкриття ліжкомісць в Орининській лікарні, про що було проголосовано ще на минулій сесії, однак рішення й досі не виконується. Та цього запиту депутати не підтримали. А ось проблему із поганим станом відрізку дороги до Чорнокозинець взяли на контроль. У свою чергу Діана Прокопова від імені мешканців с.Лісківці звернула увагу депутатів на неналежний транспортний зв’язок цього села з містом, що створює великі незручності для селян, значна кількість яких добирається на роботу до Кам’янця.
Важливі моменти були порушені під час розгляду питання про підсумки проведення опалювального періоду 2015-2016 років та організацію підготовки ЖКГ і об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років. Зокрема, Сергій Самсонюк поцікавився станом справ у ході реконструкції системи опалення та добудови внутрішнього туалету і їдальні в Чабанівській ЗОШ, на що виділено 1 млн. 250 тис.грн. На його думку цих коштів замало, тож депутат висловив побоювання, що проект може перерости в черговий «довгобуд». Мовляв, під добудову ще навіть не виділено земельної ділянки, тож про які будівельні роботи може йти мова? На це начальник відділу освіти Олена Пронозюк пояснила, що ніхто не хоче нових «вічнозелених» парканів на території району й повідомила, що за підрахунками спеціалістів делегованими коштами можна виконати значний обсяг робіт і вони завчасно впораються з цими проблемами.
Заслухавши інформацію про результати опалювального сезону по закладах медичної сфери, Ігор Гай запропонував головному лікарю ЦРЛ Віталію Шевчуку обміркувати можливість та доцільність будівництва власної автономної котельні для медичного закладу. За його словами, опалювальний період обходиться тут у понад 2 млн.грн., тоді як облаштування нової котельні за кілька років виправдає себе й надалі дозволить зекономити значні фінансові ресурси. Як повідомив голова райради Борис Бец, минулого скликання було виділено 97 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації, за станом на листопад 2015 року вартість котельні складає 7 млн.грн.
Також під час засідання депутати з другої спроби відпустили у вільне плавання міськрайонну газету «Край Кам’янецький», вивівши із співзасновників друкованого засобу масової інформації районну раду, постановили реорганізувати з 1 серпня 2016 року ФАПи сіл Колибаївка, Гуменці, Голосків у Колибаївську, Гуменецьку, Голосківську амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а також оптимізували навчальні заклади району, утворивши Гавриловецький НВК ім. Віталія Васільцова та Чабанівський НВК. Функціонування Збручанської ЗОШ вирішено тимчасово призупинити з 2 вересня в тому випадку, якщо чисельності учнівського контингенту на звітну дату становитиме менше 25 осіб.
Юлія ЛІЧКЕВИЧ