Грошей багато не буває

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

У минулому числі газети було проанонсовано порядок денний колегії РДА. З першого питання про виконання зведеного бюджету району за 2015 рік звітував начальник управління фінансів Олександр Федик (основні показники висвітлено в інформаційній довідці у газеті «Край Кам’янецький» за 26 лютого).

Відзначаючи здобутки попереднього фінансового року, Олександр Григорович підкреслив, що в минулому звітному періоді до місцевих скарбниць надійшло 35243,5 тис.грн. власних доходів при затверджених з врахуванням проведених уточнень 24726,7 тис.грн., тобто виконання становить 142,5%. Додаткових надходжень отримано 3110,9 тис.грн., що на 2232,3 тис.грн. більше, ніж запланованих 878,6 тис.грн. Посадовець націлював сільських голів на збереження та нарощування цієї позитивної динаміки. З нового року значні течії грошових потоків до районного бюджету перекрито в зв’язку з подальшим впровадженням адміністративно-територіальної реформи та осіданням місцевих податків в об’єднаних територіальних громадах. Мова йде, зокрема, про податкового гіганта нашого району ПАТ «Подільський цемент», який відтепер годуватиме суто Гуменецьку ОТГ. Тому сільським радам варто засукати рукава й відшуковувати додаткові джерела у власних громадах, а не покладатися на дотування за рахунок потужніших територій.

–         Усі гаразді, коли кошти є, та при сучасних економічних тенденціях необхідно звернути значну увагу на резерви наповнення бюджету, — емоційно заявив головний фінансист району. — Вам на місцях їх легше прослідкувати. Засікли роботодавця на видачі заробітної плати «в конвертах» — пишіть листи. Лише в такому разі ми зможемо допомогти. Укладайте угоди з підприємствами на розробку місцевих кар’єрів. Моніторте пільги щодо земельного податку. 2015 року лише «Подільським Товтрам» сільські ради «подарували» 3,800 млн.грн. Це не критика, а професійні рекомендації. Адже саме від цього значною мірою залежить здійснення бажань про оновлені дитячі садочки, школи, пристойні дороги та облагороджені вулиці.

На переконання Олександра Федика, значні суми «закопані в землі». Широке поле для діяльності лежить в площині укладення договорів оренди землі. Лише 2015 року завдяки підписанню 23 нових земельних угод, орендної плати в бюджет надійшло на 3305,4 тис.грн. більше.

На Кам’янеччині гостро стоїть і питання перегляду вже існуючих угод в бік збільшення ставок на землю. Останні в середньому наздоганяють обласні показники, та в певних сільських радах вартість оренди землі дійсно пасе задніх. За підрахунками спеціалістів, через такий непорядок зі ставками в районі попросту викидається на вітер 3 млн.грн. Торік загалом із земельного податку втрачено понад 6 млн.грн.

Як повідомив голова РДА Василь Сукач, за підсумками соціально-економічного розвитку 2015 року район посів лідируючі сходинки, але деякі позиції дійсно потребують доопрацювання. Василь Олександрович також підтримав колегу щодо необхідності підживлення бюджетів власноруч.

У розрізі розмови болючим мозолем вилізла проблема «Нігинського кар’єру». Голова ради з координації діяльності профспілкових організацій Кам’янець-Подільського району Ганна Височанська порушила питання порятунку ДП, котре, ледь ставши на ноги, знову падає на коліна та відрощує борговий хвіст.

Та очільник РДА не зміг відповісти нічого втішного й нового, адже «Нігинський кар’єр» підпорядковується Міністерству аграрної політики та продовольства України, тому у влади на місцях руки зв’язані.

–         На рішення Летичівського суду про поновлення на посаді директора ДП Миколи Ткача послідувала апеляція Уряду, — розповів Василь Сукач. – Ситуація наразі нагадує замкнене коло. Поки триває судова тяганина, підприємство опинилося без керманича, а господарську діяльність було паралізовано. За таких обставинах боргу не уникнути. Мною особисто підписані листи на адресу Президента, адміністрації Глави держави, Прем’єр-міністра та Мінагрополітики з проханням якнайшвидше вирішити питання. Аналогічне звернення надіслав очільнику Уряду перший заступник голови ОДА Василь Процюк.

Про заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування доповідала начальник загального відділу Ірина Воронюк. Торік до РДА надійшло 1498 письмових звернень громадян, на особистому прийомі побувало 175 громадян. 1699 листів та заяв зареєстровано у виконкомах сільських рад, тут же розглянуто 9747 усних звернень, на особистий прийом до селищного голови Староушицької територіальної громади завітало 179 осіб. Жителів району найбільше болять питання соціального захисту (45%), земельних відносин (41), пасажирських перевезень (19), комунального господарства та інші (15%).

У своїх висновках Ірина Воронюк зазначила, що багато питань можна вирішити на місцях, натомість люди рухаються вертикаллю влади та оббивають пороги вищих органів. Тому дотримання демократичних стандартів у взаємодії з громадянами й надалі знаходитимуться на постійному контролі районного керівництва. З цією метою РДА та районною радою запроектовані щотижневі виїзні громадські приймальні в складі спеціалістів ПФ, управління праці та соціального захисту, РЦЗ та інших для надання послуг та проведення роз’яснювальної роботи на місцях.

До голів селищної та сільських рад звернувся представник Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Гуменюк з проханням інформувати мешканців про можливість отримання безоплатної адвокатської допомоги (представництво інтересів особи в суді, складання документів, необхідних для захисту прав особи в суді) соціально незахищеними верствами населення. Центр знаходиться за адресою: вул.Пушкінська, 44, каб.306. Тел.:5-01-59, 5-01-62, 097-894-94-00.

Також очільників територіальних громад було проконсультовано з приводу нових повноважень реєстрації та зняття з реєстрації, що делегуються на сільські ради з 4 квітня, та ЗУ щодо забезпечення поіменного голосування в органах місцевого самоврядування.

Загалом засідання колегії було досить продуктивним. Селищний та сільські голови отримали вичерпну інформацію з важливих питань соціально-економічного розвитку громад.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар