Заняття, які дарують дітям радість і неперевершені вміння

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

 Про таке навчання ми могли тільки мріяти. Щоб дізнатись усі особливості унікальної технології засвоєння та набуття знань, ми завітали до школи усного рахунку «Соробан». Тренер Дмитро БОЙКО, попри щільний графік занять, погодився розповісти нам про цю оригінальну школу розвитку дитини.

 

  • «Соробан» – це стародавня методика лічби, яка і до сьогодні входить у базову програму в японських початкових школах, – розповідає Дмитро. – У нас же ця методика стала відомою завдяки українському фізику Юрію Новосьолову, який у 2013 р. адаптував та вдосконалив програму ментальної арифметики для наших дітей. Навчання проводиться в сучасний спосіб, із застосуванням інтерактивних технологій, спеціально розроблених розвиваючих ігор та яскравих анімацій. Наразі дана методика практикується як тренажер для гармонійного розвитку мозку уже у 7-ми країнах ближнього зарубіжжя, Естонії та Італії, а з 2019 року отримано патент і в США. В Україні ж «Соробан» відзначено нагородою, як кращий дитячий бренд 2018 року.

Повний курс триває 2 роки. За цей час учні опановують техніку додавання та віднімання, після чого з легкістю множать навіть багатозначні числа. На навчання приймають дітей від 5 до 12 років, адже саме цей період найсприятливіший для закладення фундаменту в освіті дитини. Але можуть бути й винятки, зокрема Тімур Кліменко розпочав заняття із 4-річного віку і зараз може дати фору дорослому із калькулятором. Він із легкістю не тільки швидко рахує, а й може запам’ятовувати великий обсяг інформації з першого разу, і має звання чемпіона у шахах.

–        Чому Соробан?

  • Саме слово Соробан походить з японської від «Соро» – рахунок і «Бан» – дошка. Дітей вчать здійснювати математичні дії на спеціальній дощечці із «кісточками». Тренуючись, малюк вчиться концентрувати увагу, швидко орієнтуватись у завданнях, приймати рішення та уявляти цілі ланцюги дій. Крім того, розвивається дрібна моторика рук. Тут не має значення лівша ти, чи правша. У «Соробан» діти розвивають обидві руки однаково, що сприяє рівномірному розвитку обох півкуль головного мозку. Дитина під час лічби пересуває кісточки на різних рядочках рахівниці. Аналогічно працює і в уяві, уже без допомоги рахівниці. В результаті учень одночасно уявляє «кісточки», здійснює певні тренувальні рухи і виконує математичні дії. Під час такого навчання дитина набуває навиків, які потім використовує в дорослому житті, покращуються лідерські якості та комунікативні можливості.

–        Тобто суть не в самій математиці? Я думала, що це школа математики, хіба ні?

  • Не тільки! Така рахівниця, на якій ведеться числовий обрахунок – це найефективніший тренажер розвитку здібностей. А вміння швидко додавати, віднімати, множити – це як приємний бонус результату тренувань. Загалом діти, які вивчають таку методику, починають легко засвоювати всі шкільні предмети, в тому числі іноземні мови, покращують результати у спорті та мистецьких напрямках.

Заняття в «Соробан» зміцнюють віру в себе і надають крила, створюють позитивні емоції та щасливу атмосферу!

–        Чи існують якісь критерії відбору тих, кому підходить методика, а кому ні?

  • Кожна дитина може спробувати себе у школі «Соробан» і отримати гарантований позитивний результат від навчання. Крім того, батьки нічого не втратять, якщо приведуть дітей на пробні безкоштовні заняття, які ми проводимо в цю суботу, 11 травня, у новому філіалі на базі дитячого центру «StarHouse». Для дітей 7-12 років – о 13.30; для діток 5-6 років – о 15.30.

–        Навчальний процес відбувається під час стандартного навчального року?

  • Зазвичай так, але на канікулах діє програма «Літній інтенсив», де за місяць вивчаємо програму двох. Також є літній табір «Соробан», в якому ми з дітками влаштовуємо ігротеки, краєзнавчі мандрівки, граємо у квести та ходимо на морозиво. Окрім цього, у нас діти займаються спідкубінгом (складання кубика-рубіка) та леготехнікою (моделювання і конструювання).
  • Дмитре, дякуємо Вам, що розповіли про «Соробан». А куди можуть звернутися батьки з дітьми, аби відвідати безкоштовне пробне заняття і записатися на навчання.
  • Ми знаходимось за адресою вул. Драгоманова, 12/1 (двір «Старого Фуршету») та на базі центру «StarHouse» (вул. Князів Коріатовичів, 25/11). Детальніше можна дізнатись за тел.: 098-392-26-67, 050-063-94-24, на сайті soroban.ua та у фейсбук «Соробан у Кам’янці-Подільському».

Ольга САВИЦЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар