Ура, школа закінчилась!

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

24 травня в навчальних закладах Кам’янеччини відбулося Свято останнього дзвоника. Його з нетерпінням чекали 4630 дітей – вихованців 63 шкіл району.

Як зазначила начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту РДА Олена Пронозюк, цьогоріч востаннє шкільний дзвоник пролунав для 236 одинадцятикласників. Дев’яті класи закінчило 479 учнів, а свій перший навчальний рік – 464 першачки. Серед одинадцятикласників 18 претендують на золоті й 8 – срібні медалі, свідоцтво з відзнакою отримають 28 дев’ятикласників.

Свято останнього дзвоника – це підбиття підсумків навчального року. Кращі учні отримують похвальні грамоти і подяки, які вони справедливо заслужили за своє сумління й потяг до знань. Пишаються своїми вихованцями вчителі Кам’янеччини. Адже цього навчального року було 20 призерів обласних олімпіад, а учениця Кульчиївецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Дар’я Яковенко стала призером конкурсу Малої академії наук України.

Багато теплих слів на свою адресу, гарних побажань почули головні винуватці свята – випускники – від керівництва району, представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, депутатів, які побували в школах, аби привітати молоде покоління, вчительську когорту та батьків.

Зокрема, голова районної ради Іван Романчук взяв участь у святкуванні в Завалецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, його заступник Остап Колотило – Ходоровецькій ЗОШ І-ІІІ ст.

У 2012-2013 навчальному році в Завалецькій школі навчалося 60 учнів. І лише двоє з них – випускники 11 класу. Це – Вікторія Антюк та Анастасія Ількович (на фото праворуч). Саме їм у цю мить заздрили першачки. А чому б і ні? Майже вся увага присутніх на шкільній лінійці була прикута до двох дівчат.

– Усю відповідальність сьогоднішнього моменту випускники усвідомлять лише у вересні, – каже директор закладу Микола Володимирович Левицький. – Коли перший дзвоник у їхній школі лунатиме вже не для них. Так буває завжди. Зараз вони вигукують: «Ура, школа закінчилась!». А коли приходить 1 вересня, зітхають.

Для педагогів, – упевнений Микола Володимирович, – прощання з одинадцятикласниками – теж хвилюючий момент. Адже за 11 років кожен учень стає наче рідною дитиною.

Директор також поділився з присутніми інформацією про шкільні здобутки. Відзначив, що завдяки сприянню районного керівництва, депутата Верховної Ради України Володимира Мельниченка вдалося налагодити в школі якісне водопостачання.

Нині в навчальному закладі залишається невирішеним заміна пічного опалення на альтернативне. Про що в своєму виступі перед присутніми нагадав голова районної ради Іван Романчук. Він пообіцяв, що влада району за сприяння Володимира Мельниченка, а також обласного керівництва найближчим часом зможе розв’язати й цю проблему. Альтернативою пічному опаленню, за словами голови райради, стане підведення природного газу в Завалля.

Також Іван Михайлович запевнив, що пріоритетним завданням для районної влади завжди є і буде забезпечення гідних умов для навчання та виховання наших дітей. Побажав школярам гарного відпочинку, нових цікавих знайомств і вражень. Всім вчителям та їх родинам – міцного здоров’я, достатку, взаєморозуміння, утвердження та визнання. Батькам – радості та гордості за дітей. А випускницям побажав, щоб обраний ними шлях у доросле життя був сповнений тільки успіхами, добрими вчинками та яскравими подіями.

Голова райради подякував педагогам і учням за їх досягнення в різних галузях знань і вручив від імені управління освіти, молоді і спорту РДА школярам почесні грамоти за треті місця з перетягування канату та зі стрибків зі скакалкою в змаганнях на районному фізкультурно-патріотичному фестивалі школярів «Козацький гарт-2013», а також Андрію Балинському (8 клас) за ІІ місце та Олегу Левицькому (9 клас) за ІІІ місце в районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови.

Не залишилися без подарунків і одинадцятикласники. …Слова привітань, настанови та побажання не забувати шкільний поріг запам’ятаються завалецьким випускникам на все життя. Як і прощальний вальс, під акорди якого так легко розправити зміцнілі для самостійного польоту крила.

– Для мене це день прощання з рідною школою, шкільними друзями та вчителями, які були поруч у дні удач і помилок, – ділиться своїми переживаннями випускниця школи Вікторія Антюк.

Із майбутньою професією дівчина вже визначилася, як і її подруга по шкільній парті Анастасія Ількович. Вікторія планує здобути медичну освіту, а Анастасія мріє стати перукарем.

Дівчата безмежно вдячні наставникам-учителям, які дали їм путівку в доросле життя, й бажають їм, а також своїм батькам безмежного щастя, міцного здоров’я, довгих років безхмарного життя.

Надія ЄРМЕНЧУК

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар