ПДАТУ: 100 подій – до 100 років

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Віковий ювілей – визначна подія, що буває лише раз у житті і до якої зазвичай винуватці торжества довго й ретельно готуються. Саме таку дату від дня народження відзначатиме наступного року Подільський державний аграрно-технічний університет. З цієї нагоди у виші реалізується проект «100 подій – до 100 років», у рамках якого в п’ятницю, 2 листопада, під патронатом ректора ПДАТУ Володимира Іванишина вже вчетверте відбудеться відкритий творчий фестиваль-конкурс «Агроуніфест-2018».

 І на концерт потрапите, і медку скуштуєте

Мета цього заходу – підтримка талановитої, обдарованої, ініціативної студентської молоді та надання їй можливості реалізувати свій творчий потенціал. Цьогоріч дійство отримало статус міжнародного, адже, окрім українців, у ньому вперше братимуть участь представники з Польщі. «Агроуніфест» представить такі творчі номінації, як художнє, декоративно-прикладне, вокальне, фото- і театральне мистецтво, хореографія, інструментальна музика, літературний жанр. Свої уміння демонструватимуть понад 260 учасників фестивалю з 16 закладів вищої освіти, а кількість концертних номерів сягне 75-ти.

Проте не лише масштабним творчим конкурсом позначені у ПДАТУ останні дні цього тижня. Так, вчора у спортивній залі вишу відбулися спортивні змагання, а любителі швидкої їзди мали змогу взяти участь у автопробігу, що стартував від головного корпусу університету. На п’ятницю, 2 листопада, заплановано проведення ярмарку-виставки сільськогосподарської продукції та круглий стіл «Реформування вищої освіти України: погляд професора та студента». Паралельно, впродовж 2-3 листопада, відбуватиметься Міжнародний науково-практичний форум «Світовий досвід у галузі бджільництва та перспективи розвитку в Україні», до участі в якому зареєструвалося понад 200 зацікавлених осіб. Одним із доповідачів виступатиме бджоляр зі всесвітньо відомим ім’ям Йоханн Ван ден Бонгард. А в суботу на любителів медку нашого міста чекає виставка-ярмарок продукції бджільництва.

 Як живеш, університете?

Про всі ці заходи, приурочені до майбутнього ювілею ПДАТУ, його ректор, доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник сільського господарства України Володимир Іванишин розповів журналістам під час прес-конференції, що відбулася напередодні. Також він коротко зупинився на сьогоденні університету та повідав про плани вишу на найближче майбутнє.

–              Наше основне завдання – підготовка висококваліфікованих фахівців, а для цього потрібні висококваліфіковані науково-педагогічні кадри. Впродовж останніх років у нас склалася гарна співпраця із зарубіжними університетами, особливо – з польськими вищими навчальними закладами. Найтісніше співпрацюємо з Варшавським університетом природничих наук і Краківським аграрним університетом. Маємо спільні дипломи, докторантуру, аспірантуру, захист і стажування. Ми й надалі продовжуватимемо поглиблювати ці зв’язки, аби давати можливість викладачам підвищувати свій рівень знань задля поліпшення фахової підготовки студентів, – зазначив Володимир Васильович.

Також керівник вишу розповів про підсумки роботи закладу у 2017-2018 навчальному році. Так, у ПДАТУ почали функціонувати новий навчально-науковий інститут дистанційної освіти та науково-дослідний центр «Поділля», створено дві спеціалізовані вчені ради із захисту докторських дисертацій з двох економічних спеціальностей, чого раніше не було. Впродовж останнього року у виші захищено 2 докторські і 10 кандидатських дисертацій. Науково-дослідний інститут круп’яних культур став переможцем обласного конкурсу науково-дослідних робіт та отримав диплом за наукову роботу «Розробка екологічно-чистої технології безвідходного виробництва гречки» у номінації «Наукові розробки молодих учених».

–              Приємно відзначити, що нині, на відміну від багатьох інших вишів, ми маємо більше бажаючих вступити до нашого університету, ніж було торік. І це при тому, що закрито такий напрямок, як «спеціаліст», на який щороку вступали 400 осіб. На жаль, ми не змогли прийняти абітурієнтів по 5-ти напрямках, оскільки не дозволяв ліцензований обсяг. Тож нині працюємо над тим, аби його збільшити і брати більше студентів на навчання, – поділився ректор ПДАТУ.

До дня народження залишилося небагато

Також журналісти дізналися, що на базі університету впродовж минулого навчального року проведено 25 наукових заходів різного рівня, понад 100 масових і культурно-масових заходів, зокрема, конференція «Перші наукові кроки», Пікнік у вишиванці, День поля, який надалі планують зробити не суто університетським, а регіональним, охопивши Хмельницьку, Чернівецьку, Івано-Франківську та Тернопільську області. Крім того, гумористи університету перемогли у фіналі 13 сезону аграрної ліги КВК, команда ПДАТУ з волейболу виграла кубок України серед закладів вищої освіти, а на обласній універсіаді серед студентів серед вишів університет посів ІІІ місце. А ще у ПДАТУ видали монографію українською і англійською мовами «Працею звеличені», до якої занесені відомості про 31 Героя і двох двічі Героїв Праці, які свого часу закінчили цей виш. Як каже ректор, ця книга стала виявом поваги і подяки трудівникам за їхній подвиг, студенти ж мають перед собою приклади, на яких слід вчитися.

Що ж, Подільський державний аграрно-технічний університет впевнено крокує до свого столітнього ювілею, підкорюючи при цьому все нові й нові вершини. До 1 квітня 2019 року – дня народження знаного в Україні та за її межами вишу – залишилося зовсім небагато…

                                                                                                                                                                                                                                  Наталя КАМІНСЬКА.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар