На Кам’янеччині відкрито інклюзивно-ресурсні центри

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Районний інклюзивно-ресурсний центр запрацював 31 серпня на базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум». Створений він з ініціативи дружини Президента України Марини Порошенко в рамках проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» Благодійного фонду Петра Порошенка з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на отримання дошкільної та загальної середньої освіти.

Для того, аби перебування в школі для дітей з особливими освітніми потребами було радісним та комфортним, у центрі створено окремі приміщення для корекційно-розвиткових занять з психологом, дефектологом та логопедом, для занять лікувальною фізкультурою на зручних сучасних тренажерах. Ще один такий пристрій подарував центру з нагоди відкриття народний депутат України Володимир Мельниченко.Крім Володимира Володимировича, у відкритті центру взяли участь представники влади району, головні освітяни Кам’янеччини, педагоги.

Спеціалісти ІРЦ під керівництвом в.о. директора Наталії Стрільчук будуть займатися не тільки з тими дітьми, які відвідують навчальний заклад, на базі котрого розміщений центр, а й виїжджати на місця та працювати з особливими дітками, які навчаються в інших освітніх закладах району та ОТГ, надавати рекомендації, консультувати батьків та педагогів. Всього центр опікуватиметься 634 дітьми з особливими освітніми потребами.

На облаштування ІРЦ з районного бюджету виділено понад 300 тисяч гривень, ще на 126 тисяч, що надійшли з державного бюджету, замовлено спеціалізоване обладнання.

А третього вересня такий інклюзивно-ресурсний центр відчинив двері і в Кам’янці-Подільському. Для його створення знадобилося понад 1,3 млн грн з міського бюджету та 150 тис.грн – з обласного.

У закладі, який очолює директор Лариса Ільницька, облаштовано залу для очікування, залу лікувальної фізкультури, кабінети дефектологів, логопедів, практичного психолога. Діти з особливими освітніми потребами зможуть тут отримати психолого-педагогічний супровід, корекційно-розвиткові послуги та послуги з реабілітації і лікувальної фізкультури.

Володимир Мельниченко від себе та міського голови вручив колективу телевізор і багатофункціональний принтер у подарунок, а секретар міської ради Дмитро Васильянов від усього депутатського корпусу – кулер.

Тетяна ПРОСЯНА.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар