Еліта аграрної освіти злетілася у ПДАТУ

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Близько півтисячі найкращих студентів-аграріїв з 23 областей України — відмінників навчання, іменних стипендіатів вищих аграрних навчальних закладів, які одержують стипендії Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, видатних учених, громадських діячів, та стипендіатів від агрохолдингів за найкращі досягнення в навчанні — приймав цими днями Подільський державний аграрно-технічний університет. Адже тут з 14 по 17 червня під патронатом Міносвіти та науки України проходив ХХVІІІ зліт студентських лідерів аграрної освіти. Щороку його учасники збираються аби поспілкуватися, обмінятися досвідом, обговорити важливі проблеми агропромислового розвитку. Слід сказати, що ПДАТУ вже вдруге приймає таке високе. Цьогоріч університет разом його філіями-коледжами на зльоті представляли 20 студентських лідерів.

Свої навчальні заклади презентували студенти й викладачі 17 університетів та 2 академій країни. Привітати молодь завітали голова Хмельницької облради Михайло Загородний, т.в.о. заступника голови – керівника апарату Хмельницької ОДА Олег Кузмінчук, голова РДА Василь Сукач, заступник міського голови Вадим Савчук, заступник голови райради Віктор Кривак, помічник народного депутата України Володимира Мельниченка Тетяна Мельниченко. Ректор ПДАТУ Володимир Іванишин вручив почесні грамоти та подяки обдарованим молодим аграріям.

Протягом чотирьох днів студентські лідери побували на найкращих сільгосппідприємствах регіону, де ознайомилися з новітнім практичним досвідом у цій галузі, а також взяли участь у дискусійних клубах, психологічних тренінгах, круглих столах за науковими напрямками тощо

— Спілкуючись з молодими аграріями, ми поділилися нашими досягненнями, розповіли про те, чим пишаємося, — говорить ректор ПДАТУ Володимир Іванишин. — Зокрема, всі наші студенти проходять стажування за кордоном в кращих фермерських господарствах Польщі, Норвегії, Німеччини, США, Австралії. З декількома начальними закладами маємо домовленість про бінарну освіту. Постійно працюємо над підвищенням рівня кваліфікації науково-педагогічних працівників, надаємо неабиякого значення знанню викладачами іноземної мови — саме таким фахівцям надаємо перевагу. Важливим здобутком вважаємо відновлення роботи науково-дослідного інституту круп’яних культур імені Олени Алексеєвої, відкриття науково-навчальної пасіки з розширенням її в подальшому до Подільського регіонального центру пасічників, плануємо відновити ставки для навчальних цілей тощо. Розширюємо зв’язки із закордонними навчальними закладами. Тож до сторіччя ПДАТУ, що відзначатимемо 2019 року, плануємо підійти з гарними показниками — отримати статус національного університету.

У свою чергу проректор з навчальної та виховної роботи Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Кваша, який 17 червня прийматиме від нашого вишу естафету проведення наступного зльоту, відзначив велику роботу ректорату й викладацького колективу ПДАТУ в напрямку здійснення профорієнтаційної роботи не лише конкретно для кам’янецького навчального закладу, але й усієї системи аграрної освіти в Україні.

Наталя КАМІНСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар