ВАКЦИНУВАТИСЯ, ЩОБ ДОСЯГТИ КОЛЕКТИВНОГО ІМУНІТЕТУ

Автор: | Опубліковано медицина Немає коментарів

Упродовж минулих вихідних, 12 та 13 червня, в Україні запрацювало 50 центрів масової вакцинації від COVID-19. Кожен охочий, старше 18 років, записавшись до листа очікування через сайт «Дія», зміг отримати безкоштовне щеплення.

Аналогічний центр діяв і на Кам’янеччині в Будинку офіцерів (вул. Гагаріна, 54).

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради Юрій Пливанюк, за два дні роботи центру три мобільні бригади імунізували 310 осіб, які попередньо записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 у додатку чи через сайт «Дія», або через контакт-центр МОЗ.

– Це перший центр, відкритий у Кам’янці-Подільському, – розповідає Юрій Васильович.- Вважаю, що його робота значно пришвидшить процес вакцинації місцевого населення. Іншого шляху немає, аби позбутися масок, а головне – ускладнень від важкого перебігу хвороби. Випробувавши роботу центру, ми, по можливості, якщо буде достатня кількість надходження вакцини, а також бажаючих отримати щеплення, будемо думати про додаткові відкриття аналогічних центрів.

Загалом за останній тиждень було щеплено 678 жителів громади. За інформацією управління охорони здоров’я, наразі у місті медики мають у залишках 1410 доз вакцини AstraZeneca, 107 – CoronaVac і 288 – PFIZER.

– У нас вакцинація проводиться різними вакцинами на різних локаціях, – приєднується до розмови директор некомерційного комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Кузняк. – У новоствореному центрі для імунізації використовуємо вакцину CoronaVac виробництва Sinovac Biotech. Цією ж вакциною щеплюємо мало мобільні групи людей, та їх доглядальників. Наразі проводиться ревакцинація тих, хто вже отримав першу дозу вакцини AstraZeneca. Це – медпрацівники, люди старшу 80 років. Освітян і працівників органів місцевого самоврядування щеплюємо PFIZER (нещодавно отримали 512 доз).

Під час вакцинації у декого з людей виникали запитання, чи впустять до себе європеські країни українців, які щепилися згаданими вакцинами.

На що Тетяна Іванівна відповіла, що згідно з рекомендаціями Міністерства Охорони здоров’я України на всі три вакцини видаються сертифікати міжнародного зразка про щеплення. Що ж стосується подорожі за кордон, то за її словами, перед поїздкою варто ознайомитися із висунутими вимогами цих країн, адже у ряді з них існують свої правила та обмеження щодо в’їзду.

Разом з тим начальник управління охорони здоров’я міської ради Юрій Пливанюк подякував медичним працівникам, які не дивлячись на вихідні, присвятили свій час здоров’ю людей. Він також висловив сподівання, що центр вакцинації в Кам’янці-Подільському працюватиме у вихідні й надалі, а містяни, аби убезпечити себе в подальшому від хвороби, зареєструються та вчасно отримають щеплення.

– Вважаю, що доживемо до того часу, коли люди зможуть вільно обирати, якою вакциною імунізуватися, – підсумував Юрій Васильович. – Хоча твердо переконаний, що будь-яка із вакцин, якою нині щеплюються українці, визнана в світі, і не треба прив’язуватися психологічно до того, чим одна краща від іншої чи навпаки. Головне – вчасно вакцинуватися, щоб досягти колективного імунітету.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар