ВАКЦИНУЮТЬ УСІХ БАЖАЮЧИХ

Автор: | Опубліковано медицина Немає коментарів

Україна відкриває 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому щеплюватимуть усіх охочих віком від 18 років. При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями.

«Ми отримуємо все більше вакцини проти COVID-19 та створюємо все більше пунктів, центрів, мобільних бригад з імунізації. Це дає змогу відкрити вакцинацію для всіх охочих та захистити якомога більше людей від коронавірусної хвороби, зокрема від нового штаму «Дельта», який вже дістався України. Водночас у пунктах та центрах вакцинації першочергово щеплюватимуть літніх людей, людей з хронічними хворобами та інші вразливі групи населення», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Серед пріоритетних груп залишаються також медики, освітяни, соціальні працівники та військові, які контактують з великою кількістю людей.

На сьогодні в Кам’янці-Подільському вакциновано першою дозою 6397 осіб, дві дози отримали 4022 особи.

За інформацією в.о. директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Галини Ярової, у місті працює постійний пункт щеплень на базі амбулаторії ЗПСМ №4 по вул.Космонавтів, 8 (з понеділка по п’ятницю з 10.00-13.00). Також створено тимчасовий пункт щеплень на базі амбулаторії ЗПСМ №6 по вул.Героїв Небесної Сотні,45, який працює у понеділок і середу з 12.00-15.00, у п’ятницю – з 10.00-13.00. У цих пунктах щеплення проводиться вакцинами Coronavac та AstraZeneca (ІІ щеплення).

– КНП «Центр ПМСД» отримав 3000 доз вакцини Moderna, – каже Галина Вікторівна. – Це мРНК-вакцина від COVID-19, розроблена американською компанією Moderna та схвалена ВООЗ. Кожен флакон містить 15 доз по 0,5 мл кожна. Отримати щепнення вакциною можна у Центрі вакцинації за адресою Гагаріна, 54 (Будинок офіцерів) з неділі по пятницю з 9.00-14.00.

У Центрі вакцинації також щосуботи з 09.00-14.00 продовжується щеплення вакциною Coronavac.

Вакцинуватися можуть усі бажаючі, нагадує директорка Центру. Для цього потрібно завітати у пункти щеплень і при собі мати паспорт, а для тих, хто ще не підписав декларації з сімейним лікарем, ще й індентифікаційний код.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: 9-02-08, 0974211616 або 0677991546.

У Кам’янець-Подільському районі, як і в місті, теж масово проводиться вакцинація. За повідомленням заступника директора КП КНП «Кам’янець-Подільський районний центр первинної медичної допомоги» Тетяни Стрельбіцької вакцинами Coronavac вже щеплено 416 осіб, із них 158 – двічі; AstraZeneca – 500, із них повторно 300 осіб; Pfizer отримали 1854 жителі Кам’янечини, із яких 672 щеплені двічі.

– З 23 липня зможемо щеплювати усіх бажаючих і вакциною американського виробника Moderna, якої отримали 150 доз, – каже Тетяна Петрівна. – У пунктах щеплень вакцинуватимуть Coronavac і AstraZeneca (лише повторно). А мобільні бригади робитимуть щеплення вакцинами Pfizer та Moderna.

– Якщо людина планує отримати щеплення, їй краще заздалегідь записатися на вакцинацію, – додала заступниця. – Це потрібно для того, щоб на пункті не виникало великих скупчень людей, а також, щоб працівники мобільних бригад змогли точніше розрахувати кількість потрібної вакцини.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар