ШАНС НА ЖИТТЯ

Автор: | Опубліковано медицина Немає коментарів

Вперше у Хмельницькій області проведено унікальну за складністю, технікою виконання та особливістю перебігу основного захворювання, операцію.

Пацієнтка із злоякісним новоутворенням правої нирки з метастазом у правий наднирник та поширенням пухлинного процесу на нижню порожнисту вену та праве передсердя (займаючи майже всю його порожнину) була прооперована потужною бригадою високопрофесійних кардіохірургів та урологів Хмельниччини.

Оперували відразу два доктори наук: обласний кардіохірург Андрій КЛАНЦА та обласний уролог Володимир МОНАСТИРСЬКИЙ; хірург вищої категорії Андрій ШИМКІВ, другий асистент Андрій ДАНИЛЮК, завідувач кардіохірургічного відділення Валерій СУХАРЄВ, анестезіологи вищої категорії Юрій ГОРДЄЄВ та Михайло ІЛЬНІЦЬКИЙ, перфузіолог Ольга ТЕРЕХІВСЬКА, операційна м/с вищої категорії Тетяна ХМЕЛЬ, анестезіологічна м/с Олена ЛОБОДА, молодша м/с Ріта КЛЯШТОРНА.

Операція проводилась зі штучним кровообігом та із повною зупинкою кровообігу після охолодження пацієнтки до 24°С.

Хірургічне втручання було надскладне тож проводити його довелося максимально ретельно. Бригада фахівців мала видалити пухлину з вогнища та шляхів її поширення – прооперувати нирку, наднирник, нижню порожнисту вену і серце одночасно.

Подібних операцій в Україні виконується щорічно не більше десятка. Патологія, коли злоякісна пухлина з нирки добирається аж до серця, належить до рідкісних і вкрай важких. Також є великий ризик щодо виникнення кровотеч. Крім того, при забиранні метастазів у нижній частині порожнистої вени в будь-який момент частинка пухлини може обірватися, долетіти до серця, легень і викликати масивну легеневу тромбоемболію.

На щастя, все пройшло успішно. Операція тривала понад шість годин. Праву нирку та наднирник пацієнтці видалили, з нижньої порожнистої вени та правого передсердя вдалося витягнути пухлину довжиною до 10 см, відновити кровотік.

Пацієнтка у стабільному стані була переведена в палату інтенсивної терапії. Вже ввечері того ж дня була екстубована, дихала самостійно. На 20 добу її виписали під спостереження сімейного лікаря та динамічне спостереження уролога і кардіолога.

Подібні випадки – на щастя, рідкісні. Кожен – унікальній, із надзвичайно поліморфною клінічною картиною. Тільки злагоджена робота команди висококваліфікованих фахівців здатна, без перебільшення, врятувати життя хворим з такою патологією.

За інформацією пресслужби КНП «ХОССЦ».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар