ДРУГИЙ ЕТАП МЕДРЕФОРМИ

Автор: | Опубліковано медицина Немає коментарів

1 квітня в Україні, попри карантин через коронавірус, стартував другий етап медреформи. Заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану чи вузькоспеціалізовану медичну допомогу, тепер також працюватимуть за принципом «гроші за пацієнтом», як і перша ланка.
Також має запрацювати програма медичних гарантій – це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безкоштовно. Ми з’ясовували, що ж зміниться для звичайного пацієнта. Так, у нашій країні затвердили 27 пакетів медичних послуг, які будуть безкоштовні з 1 квітня 2020 року. Про це повідомляє Національна служба охорони здоров’я України (НСЗУ), передає УНІАН.

Безкоштовні медичні послуги для українців з 1 квітня 2020

Первинна медична допомога. Екстрена медична допомога. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) і третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям. Мамографія молочної залози. Гістероскопія. Езофагогастродуоденоскопія. Колоноскопія. Цистоскопія. Бронхоскопія. Лікування хворих методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах. Хірургічні операції дорослим і дітям в стаціонарі. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій. Медична допомога при гострому мозковому інсульті. Медична допомога при гострому інфаркті міокарда. Медична допомога при пологах. Медична допомога новонародженим в складних неонатальних випадках. Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань. Діагностика і радіологічне лікування онкологічних захворювань. Психіатрична допомога дорослим та дітям. Діагностика і лікування дорослих і дітей з туберкульозом. Діагностика, лікування і супроводження осіб з ВІЛ. Лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів з використанням препаратів замісної терапії. Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям. Мобільна паліативна медична допомога. Реабілітація немовлят, які народилися передчасно і/або хворими, протягом перших 3 років життя. Реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням опорно-рухового апарату. Реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням нервової системи.
Кожна з цих послуг має фіксовану ціну, яку сплачує не пацієнт, а НСЗУ. Якщо раптом у лікарні від вас вимагатимуть гроші або нададуть перелік, що треба купити за ті послуги, які є безкоштовними, то можна телефонувати на «гарячу лінію» 1677.
А ось із власної кишені пацієнти заплатять, якщо захочуть покращення умов свого перебування у стаціонарі – окрема палата чи особливе харчування. Також пацієнт сам сплачуватиме за щеплення, які не входять до національного календаря.

Зарплата з 1 квітня 2020 року

Також з 1 квітня повинна збільшитися зарплата лікарів. Якщо медик провів консультацію пацієнта, то його робота буде оплачена. Якщо пацієнту зробили операцію – лікарня буде отримувати гроші. У МОЗ вважають, що таким чином лікарі повинні будуть отримувати більше і не братимуть хабарі.
До вузьких спеціалістів вас має направити сімейний лікар, педіатр чи терапевт, з яким ви підписали декларацію. Саме за його направленням вас зможуть прийняти в лікарні, яка уклала договір з НСЗУ. Інакше за консультацію треба буде офіційно заплатити.
Вузького спеціаліста ви обираєте самостійно без прив’язки до міста чи району. Без направлення від лікаря безкоштовно по екстрену медичну допомогу можна буде звернутися лише до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра та нарколога.
«Швидкі» стають швидшими
Викликати швидку медичну допомогу ви можете, навіть якщо у вас немає декларації. Просто треба зателефонувати 103. Вам не повинні відмовити в допомозі. Але нарешті вирішена проблема неупорядкованих маршрутів завдяки аналітичній системі «Централь-103». Завдяки їй диспетчери зможуть швидше скоординувати швидкі, куди везти пацієнта.

Чи вплине коронавірус на медичну реформу

Планувалося, що фінансування лікарень розпочнеться за системою: 60% – передплата із загального бюджету та 40% – саме за пакет-послуги. Проте через епідемію зараз НСЗУ виступає з ініціативою сплачувати 100% передплати, а на запланований режим переходити з третього кварталу.
«На період пандемії з резервів НСЗУ виділило додаткові 905 мільйонів гривень на підтримку малопотужних лікарень. Тому що їм буде важкувато перелаштуватися. Ці кошти були розподілені між областями, щоб на рівні регіонів влада приймала вже рішення, на що будуть йти ці гроші», – пояснила керівник департаменту комунікацій Національної служби здоров’я Тетяна Бойко.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар