У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ВПЕРШЕ ТРАНСПЛАНТУВАЛИ СЕРЦЕ

Автор: | Опубліковано медицина Немає коментарів

Медики Хмельниччини 23 січня на базі КНП “Хмельницький обласний серцево-судинний центр” вперше провелили трансплантацію серця. Серце померлого донора доправили на гелікоптері з Івано-Франківська до Хмельницького аеропорту. Звідти, не гаючи ні хвилини, спеціалісти під супроводом поліцейських вирушили до серцево-судинного центру.

Як повідомляють у мекдзакладі, після внесення даних померлого донора до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин відбулося автоматичне співставлення пари «донор-реципієнт». Відповідно до співставлених пар, шанс на порятунок отримав пацієнт, який проходив лікування у нашому Центрі та був записаний до «листа очікування» на трансплантацію серця.

Ця операція стала можливою завдяки професіоналізму лікарів, злагодженій роботі усіх служб, а також родині донора, яка надала згоду на вилучення анатомічних матеріалів.

– Ми вдячні всім колегам, які брали участь в такій важливій для нас події, – каже директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрій Кланца. – Це ще один крок на шляху розвитку трансплантології в Україні. Трансплантація серця в Хмельницькому стала можливою не лише завдяки високому професіоналізму лікарів і злагодженій та координованій роботі усіх служб, але і родині донора, які, розуміючи важливість донорства, надали згоду на вилучення анатомічних матеріалів».

За інформацією КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар