За сяючою посмішкою – до стоматолога

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

«У здоровому тілі – здоровий дух» – кому з нас невідома ця народна мудрість! Але чи знаєш ти, шановний читачу, що здоров’я починається з… ротової порожнини. Так, так, зі стану наших з вами зубів. Тож як важливо мати «свого», перевіреного часом дантиста. Отож у переддень професійного свята стоматолога спілкуюсь з досвідченим фахівцем, власником приватної стоматологічної клініки Чудакових Олександром Вікторовичем.

Вперше про цю клініку дізнався від своєї колеги, яку нестерпний біль після невдало полікованого зуба змусив звернутися до професіонала у стоматологічній практиці Олександра ЧУДАКОВА.
Ця історія спонукала й мене завітати в клініку Чудакових (проспект Грушевського, 46), щоб поближче познайомитися з лікарем-стоматологом Олександром Чудаковим.
У бездоганно стерильному кабінеті, де виблискує найсучасніше обладнання, відчуваю, як поступово відходять на задній план мої давні страхи щодо стоматологічного крісла.
За чашкою кави пан Олександр розповів про свій професійний шлях, досвід, надсучасне стоматологічне обладнання та нові методики лікування, що дозволяють швидко й безболісно привести зуби до повного порядку.

– Олександре Вікторовичу, як давно розпочалася Ваша медична практика, і як довго Ви йшли до цього?

– Ми відкрились у червні 2018 року. До цього працював в іншій приватній клініці, але в певний момент зрозумів, що вже виріс з »коротких штанців» та хочу на власний розсуд і без обмежень планувати роботу, розбудовувати власну справу за новими сучасними стандартами медицини.

– Стати стоматологом це була Ваша дитяча мрія чи, можливо, порада батьків?

– Ні (сміється). Справа в тому, що мої батьки – стоматологи, і для мене навіть не стояло такого питання, ким стати. Я ще з малого віку із задоволенням вживався у роль стоматолога, допомагаючи батьку та спостерігаючи за процесом лікування. Після школи вступив до Дніпропетровського медінституту. Практикував, будучи ще студентом. Вважаю, що це нормально, саме так і має бути, а не навпаки. Кожен лікар повинен бути готовий до реальної роботи, до практики одразу після закінчення вишу, а ще краще вже й у процесі навчання. До речі, моя старша донька теж навчається на стоматолога.

– Тож у Вас ціла династія. Якщо не помиляюся, дружина теж лікар-стоматолог?..

– Так. З Мариною ми познайомилися в інституті! Одразу з першого дня подружились, почали зустрічатись, а після отримання дипломів одружились і разом уже понад двадцять років.

– Чи зручно мати дружину та фахівця в одній особі? Це додає натхнення?

– Звісно, це стимулює до розвитку, додає сил та впевненості. Є з ким порадитися, обговорити проблемні випадки або якісь перспективні проєкти, та взагалі поспілкуватись на тему, яка обох дуже цікавить. Нам з дружиною не буває нудно, бо завжди є про що поговоити. І це просто чудово!
Стоматологія – це сфера медицини, що найбільш стрімко розвивається на сьогоднішній день. Ми намагаємося йти в ногу з часом та слідувати сучасним тенденціям, саме тому нещодавно закупили найсучасніше обладнання й працюємо за провідними методиками лікування.

– Серед Ваших пацієнтів, крім дорослих, є й діти?

– У нас працює два дитячих лікарі-терапевти, які ведуть прийом. Наша клініка спеціалізується на комплексній реабілітації: гігієна, ортодонтія, терапія, хірургія, встановлення імплантів, займаємось також кістковою пластикою (нарощування кісткових тканин). Наприклад, встановити зуб на імплант ми можемо за один день, максимум – два. Такий швидкий результат став можливим завдяки скануванню зубів та отриманню оптичних відбитків, які в свою чергу пересилаємо в лабораторію та вже за декілька годин маємо готові зуби.

– Олександре Вікторовичу, що б Ви порадили пацієнтам, аби мати здорові зуби?

– Якщо пацієнт насправді не хоче знати, що таке зубний біль, то обов’язково два рази в рік потрібно відвідати свого стоматолога та зробити чистку зубів. І ще, звісно, регулярно двічі на день чистити зуби і не забувати про зубну нитку. Вся справа в постійному догляді за ротовою порожниною.
Насправді починати це потрібно з дитинства. Батьки мають періодично водити своїх дітей до стоматолога і не слухати міфів про те, що молочні зуби випадуть самі й замість них виростуть нові. Кожен випадок індивідуальний та унікальний. Щодо професійної гігієни, саме стоматолог має навчати правильним методикам чищення зубів.

Денис ГАНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар