Чим небезпечний мед для дитини

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Ми звикли, що цей продукт виключно корисний. Це дійсно так, проте він таїть у собі потенційну небезпеку, особливо для малюків до півроку.

Мед, який у принципі безпечний у розумній кількості для дорослих і діток старше 2 років, для немовляти може бути дуже небезпечним. Справа в тому, що в ньому можуть міститися спори Clostridium botulinum (клострідум ботулінум), які, потрапляючи в дитячий слабкий організм, швидко розвиваються в хвороботворні бактерії й провокують у маленької дитини рідкісну форму отруєння – дитячий ботулізм.

У діток старше 6-7 місяців таке захворювання виникає дуже рідко, оскільки захисні механізми шлунково-кишкового тракту вже більш розвинені. Дорослі взагалі не схильні до такої форми зараження ботулізмом.

Ознаки отруєння можуть з’явитися в проміжку від 8 до 36 годин після того, як малюк з’їв мед. Першими проявами захворювання є втрата апетиту, запор, слабкість, втрата здатності тримати голівку.

Таке отруєння небезпечне для життя немовляти, тому, помітивши хоч один з цих симптомів після того, як у дитячий організм потрапив мед, терміново звертайтеся до лікаря.

Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує давати мед дітям, які не досягли, як мінімум, одного року життя.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар