Шести відсотків таки замало

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

19 січня на брифінгу за участю заступника міського голови Вадима Савчука та начальника управління охорони здоров’я Юрія Пливанюка обговорювалися актуальні питання реформування медичної сфери міста. Зокрема, наголошувалося, що міська влада виступає за об’єднання міського та районного пологових будинків, аби таким чином поліпшити надання родопомічних послуг жінкам Кам’янеччини.

За словами Юрія Пливанюка, торік у міському пологовому будинку було прийнято 1272 пологів, у районному — 314. Таку кількість породіль можна обслуговувати в одному закладі, а зекономлені кошти використовувати для поліпшення умов перебування в ньому.

— Нам слід об’єднати ресурс міста та району для надання більш якісних медичних послуг. При цьому не йдеться про неправомірне скорочення персоналу чи щось подібне. На першому плані є і будуть професійність лікарів та здоров’я дітей і матерів, — наголосив Вадим Анатолійович.

Щодо фінансового боку питання, то слід сказати, що на розвиток медичної сфери виділяється лише 6% від загальної суми. Варто порівняти: на галузь охорони здоров’я міста загалом виділяється 83 млн.грн., 79% з яких — це фонд заробітної плати, а 15% йдуть на оплату комунальних послуг.

— А чи відчувають люди на собі користь від цих кількох відсотків? Питання риторичне. Тому сьогодні ми дійшли висновку, що медицина потребує термінової реформи, інакше медичні послуги стануть взагалі недоступними для більшості населення, — підсумував Юрій Васильович.

Наталя КАМІНСЬКА

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар