Немовля народилося мертвим…

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Наприкінці жовтня в соцмережах поширилася інформація, де 17-річна породілля зі Збруча звинуватила у смерті свого новонародженого немовляти лікарку Кам’янець-Подільського перинатального центру.
За її словами, уся вагітність проходила чудово, жодних патологій не було, але дитина народилася мертвою. Сталося це через недбалість лікарки, яка приймала у неї пологи, вважає породілля. Жінка каже, що вимагатиме, аби лікарку звільнили, адже нарікань на її роботу почула уже немало. Тим більше, у коментарях до допису дійсно було чимало звинувачень щодо непрофесійності лікарки.
Дізнавшись про свою першу вагітність, Олена одразу вирішила, що народжуватиме дитину. Вона завчасно стала на облік. Вагітність минала чудово, усе було в нормі.
«По обіді, 29 жовтня, у мене почалися перейми. Вже о сьомій вечора мене перевели з відділення патології до пологового залу», – розповідає жінка. – У мене були перейми, але води не відходили. Лікарка, яка того дня була на чергуванні, їх пробила, вони були зеленого кольору. Я почала просити зробити мені кесарів розтин, бо відчувала, що щось негаразд. Але лікарка відмовила, сказала, що у мене немає показань для кесаревого. О третій ночі у мене почалися уже самі пологи. Серцебиття дитини було чудове, але голівка не з’являлася, не могла пройти. Лікарка сварила мене, казала: «Давай вже швидше народжуй, у мене руки болять». Аби витягнути дитину, вирішили тягнути її вакуумом. Вона наклала вакуум, але він злетів. Тоді його наклала вдруге, дитину з мене дістали, але вже мертву».
За словами Олени, у лікарському заключенні написали, що дитина напилася навколоплідних вод. «Моя мама була зі мною на пологах від самого початку і бачила, як проводили реанімацію моєму хлопчику. Вона каже, ні в ротику, ні в носику в нього нічого не було, ніякої води. Думаю, дитина народилася мертвою лише з вини лікарки, через її недбалість та непрофесійність. Ще у пологовому залі вона сказала своїй колезі: «Іди, перепиши історію». Я уже дома, але у перинатальному мені досі ніхто нічого не сказав, чому моя дитина народилася мертвою. Мені не видали ні виписки, ні обмінної карти, жодних документів», – каже породілля.
Через історію Олени, яка наразі набула розголосу на Кам’янеччині, управлінням охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради було ініційовано проведення розслідування. Про це повідомив заступник міського голови Мирослав Смотров.
«За даним фактом було проведено розслідування. Ми прагнули об’єктивно розібратися в причинах смерті немовляти: чи це була лікарська непрофесійність, чи були на це інші об’єктивні причини. Раніше ми не могли прокоментувати ситуацію, оскільки всі коментарі, кінцеві результати досліджень можемо надавати після паталогоанатомічної конференції.
Тож після отримання результатів розтину, які проводили в обласному центрі, отримавши відповідь патологоанатомічного бюро, під час паталогоанатомічної конференції дійшли до висновків, що умовною причиною все ж таки була лікарська недбалість. На даний момент лікар написала заяву на звільнення за власним бажанням і не буде працювати у вказаному закладі», – зазначив Мирослав Ігорович.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар