Коли застосовувати холодні, а коли гарячі компреси

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Компреси застосовуються для лікування безлічі хвороб. Вони існують гарячі та холодні.

Гарячі компреси викликають приплив крові і прискорюють обмін речовин. Завдяки такому впливу на тіло, вони знімають спазми і зменшують болючі відчуття. Завдяки розігріваючому ефекту в глибині тканини шкіри людини починається активний рух крові. Тому компреси, що зігрівають, не застосовують при запальних процесах. Це може викликати поширення бактерій по всьому організму. Не лікують гарячими компресами й ангіну. Змити бактерії зі слизової оболонки можна за допомогою полоскань горла теплою водою.

Гарячі компреси протипоказані при сильних лихоманках і шкірних висипаннях. Таким видом компресів можна лікувати болі в суглобах і кишкові кольки.

Холодні компреси в народі називають примочками. Завдяки холодному впливу на шкіру судини звужуються, і відбувається переміщення крові в центральний кровотік. У хворому місці, до якого прикладається примочка, зменшується кількість крові, що дозволяє зменшити набряки. Завдяки холодним компресам запобігають поширенню запалення. Ними лікують забиті місця, вивихи, набряки, укуси комах. Крім того, примочками збивають високу температуру та нервове перезбудження.

Гарячі й холодні компреси ефективні при безлічах проблем зі здоров’ям, але перед їх застосуванням потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар