З ПІЦОЮ І… ВІДКРИТИМ СЕРЦЕМ

Автор: | Опубліковано Без категорії Немає коментарів

Цього понеділка іноземні волонтери пригощали кам’янчан піцою. Для цього благодійники використали спеціальний піца-мобіль – вантажівку, в якій перевозять устаткування (декілька мобільних печей) для приготування піци. Заготовки піци ручної роботи доставляють з Італії. Волонтери печуть їх у вуличних печах. Засновником і організатором акції виступила «Siobhans Trust» – благодійна організація із Шотландії. Також її підтримали благодійний фонд «Мрія», поліцейські офіцери громади та Кам’янець-Подільська міська рада.

За словами волонтера, учасника заходу, громадянина Великобританії, лондонця Гаррі, цим заходом благодійники хочуть висловити підтримку всьому народу України у його боротьбі з російським агресором, а надихнула їх сміливість українців у відстоюванні своєї незалежності. Крім Гаррі, піцу допомагала готувати також американка Кімберлі з сонячного каліфорнійського міста Сан Дієго.

Але готують піцу не тільки вони.

– До акції долучаються різні люди з різних країн – Канади, Австралії, європейських країн і навіть з Африки. Зазвичай вони приїжджають на три тижні до України допомогти, а потім їдуть. Ось і вчора після такого волонтерського чергування повернулась до-дому француженка, – розповів Гаррі.

Після початку війни простих жителів Шотландії надихнула героїчна боротьба і страждання українського народу у боротьбі проти загарбників. Тож вони організували випікання піци біля кордонів Польщі для українських біженців. Поступово акція перейшла кордон і поширилась на територію України. До того, як приїхати в Кам’янець, піца-мобіль побував у багатьох місцях західної України. Головну увагу волонтери приділяли вимушено переміщеним особам зі сходу. Саме на місцях компактного проживання біженців була зосереджена діяльність волонтерів. Вони намагались не тільки нагодувати ВПО піцою, але й підняти їхній настрій, на мить забути про трагічні події минулого за допомогою музики, гарячих напоїв. Так, поступово мобільна піцерія доїхала й до нашого міста. А вже 21 лютого гастрономічна акція проходила у Староушицькій громаді.

Гаррі запевнив, що на Кам’янеччині їхня підтримка не зупинеться. Далі піца-мобіль поїде на схід, південь країни, тобто ближче до фронту – Харкова, Запоріжжя, Одеси. В такий спосіб закордонні волонтери підтримують моральний дух українців, які переживають війну, особливо тих, яким довелось вимушено мігрувати із рідних міст через обстріли окупантів. Буде діяти благодійна акція доти, доки потрібно, тобто до Перемоги.

– Ми зараз в себе удома також переживаємо нелегкі часи: підвищилися ціни на комунальні послуги, товари і продукти харчування, зросла інфляція, але ви тут, в Україні, переживаєте події більш карколомні і жахливі, тому наш обов’язок вам допомагати, – зазначив Гаррі.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар