Можуть бути білими і пухнастими

При одному їхньому вигляді застрибуємо на стілець. Пацюки за свою шкідницьку натуру небажані гості в наших оселях, про що неохоче говорити в новоріччя, в якому королювати щуру. Та й не усі гризуни заслуговують на нашу відразу, навпаки їх можна брати на руки, цілувати в мордочку й мати за домашнього улюбленця.

Білі, кремові, голубі, жовті, фіолетові – практично усіх відтінків веселки – декоративних щуриків нині пропонують на тваринному ринку. Генетична наука пішла настільки вперед, що хто боїться алергії, легко придбає «лисого» гризуна сфінкса, кому хочеться надзвичайності, будь ласка, порода дамбо, якій особливої чарівності надають великі круглі вуха. Чи то білки в мініатюрі, чи гламурні морські свинки – «анфісок» не впізнати.

  • Окрім зовнішніх перевтілень, ручні пацюки напрочуд розумні й кмітливі, копіюють свого господаря. Своєю вірністю нагадують собак. Будуть сидіти поряд, притихнуть, на відміну від своїх родичів хом’яків, котрим лише дай волю, шукай «вітра» за шкафом, на шторах, під столом, – розповідає власник зоомагазину на мікрорайоні «Жовтневий» Віктор Ковальов. – З легкістю лущить горішки, тоді як тих же хом’ячків ця головоломка заведе в ступор.

Не мають екзотичні тваринки тієї агресивності, притаманної їм у дикій природі, однак, зважаючи на своє походження, ласі усе спробувати на зуб. Тому клітку потрібно брати залізну з пластиковим дном, бо дерев’яні конструкції підуть їм за «зубогризку». В догляді за ними не виникає жодних труднощів, тож тваринки є економними в утриманні. За їжу невибагливому щуру згодиться все, що є на домашньому столі, окрім копчених сирів, ковбас, кислого та гострого.

  • Якось не встиг помити руки від м’яса, а щур сів мені на коліна й, відчувши запах та переплутавши з їжею, щипнув за пальця. Не так я злякався, як він: присів, вуха прихилив, немов вибачався, бо вміє розпізнавати настрій оточуючих, – продовжує Віктор Анатолійович. – Не даремно гризун полюбляє вибратися на плече, спостерігаючи за всім, що твориться навколо.

Їстимуть з рук корм, дружелюбно досліджуватимуть господаря, гратимуться, гарно піддаючись дресируванню, знаходитимуть предмет й ставатимуть на задні лапки по команді. Турбота і ніжність про здібного вихованця зроблять його повністю ручним. Без достатньої уваги він сумуватиме й може відмовитися від харчування. Якщо придбали друга, а не дитячу іграшку, то за сто гривень знайдете справжній «кулачок» радості.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар