В Нігині до молитви кличе ієрей Євгеній

Чесний, порядний, дуже уважний до прихожан, гарний сім’янин, знаючий священик – так відгукуються про настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці ієрея Євгенія його віряни. А прибув отець Євгеній у Нігин п’ять років тому. За цей час він настільки зжився з громадою села, що нині годі уявити парафіяльне життя без його участі.

До того він зростав у містечку Кілія, що на Одещині. У віці 14 років назавжди попрощався із матір’ю, яка відійшла у вічність. Батько Іван Данилович Титаренко й досі проживає в рідному домі.

2010 року Євгеній успішно закінчив Одеську духовну семінарію. Тоді ж одружився зі своєю землячкою Оксаною Василівною, яка осиротіла 12-літньою та була на вихованні у старшої сестри. По закінченні семінарії перебував на послушанні в Свято-Георгіївському кафедральному храмі Кам’янця-Подільського. 2012 року відбулась його хіротонія в соборі Святого Олександра Невського, після якої правлячий архієрей Кам’янець-Подільської єпархії митрополит Феодор 5 липня 2012 року видав наказ про призначення ієрея Євгенія настоятелем на парафію Різдва Пресвятої Богородиці в село Нігин та призначив обслуговуючим священиком церкви Покрови Пресвятої Богородиці в сусіднє село Думанів. З тих пір отець Євгеній сумлінно править службу в підпорядкованих йому та парафіяльним громадам храмах.

Попервах винаймав квартиру, а згодом завдяки підтримці вербецької, нігинської та думанівської громад таки придбав хатину, де проживає його сім’я. 2011 року в подружжя народилась донька Серафіма, а 2013-го – Херувіма. Дівчатка завдяки піклуванню батьків зростають чемними та привітними, обидві відвідують місцевий дитячий садочок «Білочка», а ще із батьками не пропускають практично жодного богослужіння в храмі.

– Для мене важливо, щоб люди звертались до Бога, щоби прийняли Його у своє серце, – каже отець Євгеній. – Щоби поведінкою своєю щоденно потверджували свою християнську вірність. Ми кожний раз молимось за Українську державу та її воїнство, за здоров’я кожного християнина. Ми уповаємо на Бога, щоби дарував нам життя вічне.

Наші будні сповнені життєвих клопотів. Не позбавлений таких клопотів і нігинський священик. Адже йому, як і усім іншим, потрібні дрова на зиму, теплий одяг собі та сім’ї… А ще ж поруч із храмом будується трапезна. Та й ремонти слід робити час від часу…

– Благо, – каже отець Євгеній, – у мене склались добрі взаємини з місцевою владою, мені допомагають і орендарі земельних паїв, а особливе сприяння та дружню підтримку я відчуваю в мирських та духовних справах від численних парафіян.

Отож,  попри всі ці клопоти, ієрей Євгеній завтра знову дзвоном скликатиме вірян на чергове богослужіння і в молитві щирим серцем звернеться до Всевишнього, благаючи любові до чад своїх та покаяння за гріхи вільні й невільні… А вдячні парафіяни щиро вітатимуть свого молодого настоятеля із першим 30-річчям та зичитимуть йому добра, миру й Божого благословіння в усіх добрих починаннях.

Микола ГОРДИНЧУК, член Національної спілки журналістів України.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар