ПРОФЕСІОНАЛІЗМ + ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР

Автор: | Опубліковано Без категорії Немає коментарів

Кому не доводилося відчувати раптовий збій на життєвій дистанції, коли недуга порушує плани, втручається в нашу активність, руйнує сімейне благополуччя?

І як хочеться тієї миті, аби одужання супроводжував справжній фахівець, який із розумінням поставиться до нашого настрою, виявляючи велике терпіння, людяність і готовність знайти найоптимальніший варіант вирішення проблеми.

Тому наші читачі й запропонували на сторінках часопису розповісти про таку людину – провізора аптеки №6 мережі «D.S.» Аллу МАРТИНЮК.

– Алло Олександрівно, звісно, Ви працюєте, як то мовиться, в одній зв’язці з лікарями, але не всі й не завжди звертаються з рецептами.

– Це насправді так, адже комусь раніше виписували їх, та за деякий час стався рецидив. І все ж, якщо відвідувач і знає назви ліків, у наш обов’язок входить поставити п’ять ключових запитань, що стосуються симптомів, тривалості хвороби й таке інше. Тоді вимальовується «картина», згідно з котрою обирається препарат.

– А ще буває, що хтось елементарно обмежений у коштах.

– Так, тож намагаємося виходити і з того. Для цього в нас працює Програма низьких цін (це такий соціальний проект) для тих, хто лікується у стаціонарі або ж має хронічні захворювання.

– Слава Богу, дефіциту ліків нині немає.

– Сто відсотків. Існує немало аналогів препаратів імпортних і вітчизняного виробництва, котрі, між іншим, постійно вдосконалюються.

Так що нам, працівникам аптечної сфери, потрібно постійно стежити за цим, вивчати нове, щоби бути в курсі. Ви запитуєте про фальсифікат? Можу сказати про свій заклад – у нас усе сертифіковано, це по-перше, та й електроніка просто заблокує «непотріб».

– Алло Олександрівно, а якої пори року аптеки працюють у посиленому режимі?

– Визначитись із цим нелегко, бо осінь-зима (ще й перші два весняних місяця) приносять масові захворювання через застуду, сезонні загострення даються взнаки. А влітку, коли народ відпочиває, споживаючи різноманітні овочі-фрукти (в тому числі й екзотичні), бувають спалахи кишкових інфекцій, якихось отруєнь… Так що нам розслаблятися не можна упродовж усього календарного року.

– А Вам не здається, що аптек у нас наразі багатенько? Колись їх було в десятки разів менше…

– Уявіть собі, що ні. В мене на цей рахунок інше бачення. Дивіться, сьогодні у нас трудиться чимала армія, скажімо, стоматологів чи, до прикладу, перукарів… І всім, як це не дивно, вистачає роботи, бо кожний з нас обирає найкращого, «свого», роками користуючись послугами цих спеціалістів, яким потрібно тримати марку, щоби не поповнювати ряди безробітних.

– Переконливо. І як на мене, до професіоналізму, безперечно, додається й людський фактор. До слова, як Ви прийшли в цю професію?

– Школяркою зацікавилася роботою моєї сусідки – завідувачки аптеки. Крім того, батьки – медики. Тож отримавши атестат, знала, що навчатимусь у Львівському медичному виші. Ось уже чверть століття – теж у білому халаті.

– Он як! А продовження династії є?

– Так, донька моя – невролог і майбутній зять також із лікарів. Причому я ніколи не наполягала на цьому – це був цілком свідомий вибір моєї дитини.

– Алло Олександрівно, а кому як не Вам знати, що найприємніше в роботі аптекаря, а що – найважче.

– Нам повезло, бо щодня ми чуємо від відвідувачів багато вдячних слів. Це підтримує і надихає, безумовно. А з другого боку, бува, зустрічаємось і з відвертим хамством, невихованістю. Це також, на жаль, має місце. Але ми люди стресостійкі, власне, ми маємо такими бути, бо до нас приходять часто-густо в стривоженому стані, а почасти – в паніці, навідуються не лише люди з фізичними недугами, а й із психічними розладами. Наша місія – допомогти кожному, враховуючи індивідуальні особливості, спосіб життя, іншого роду специфіку. І це не обговорюється: кожний має вийти від нас з вірою, надією на краще.

– Ймовірність «підхопити» інфекцію наскільки гостра у Вас і Ваших колег?

– Завжди є, але маски, антисептики ігнорувати не можемо. Та й у зв’язку з нинішньою епідситуацією ми всі вакциновані.

– Тобто тримаєте, як то кажуть, руку на пульсі. Удачі ж Вам, успіхів!

– Дякую. А усім нашим відвідувачам – здоров’я і достатку!

Лариса МАСЛОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар