ОЖИВИЛИ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ

Автор: | Опубліковано Без категорії Немає коментарів

Нещодавно, як ми уже повідомляли, під час пленарного засідання Кам’янець-Подільської районної ради її очільник Михайло Сімашкевич урочисто вручив відзнаку райради «За заслуги» директору ТОВ «Промтехнтранс», Заслуженому працівникові автотранспорту України Вікторові Антонюку за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний розвиток району та вагомі трудові досягнення. Правда, Віктора Антоновича знають у регіоні не лише як кращого керівника одного з найбільших і найуспішніших автопідприємств Поділля, але як щедрого мецената багатьох добрих справ, справжнього патріота України. Досить сказати, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, колектив автотранспортників, очолюваний Віктором Антонюком, передав українським військовим кілька вантажних автомобілів, регулярно допомагає захисникам паливно-мастильними матеріалами, займається волонтерською діяльністю та долучився до збирання коштів на будівництво нового літака «Мрія».

Наразі в «Промтехнтрансі» завершено новий патріотичний проєкт – художнє оформлення зовнішніх стін однієї із виробничих споруд.

На фасаді, площею близько сорока квадратних метрів, вихованці старших класів Кам’янець-Подільської художньої школи під керівництвом директора Олени Савчук у різних кольорах і барвах оживили казкових героїв 12 українських народних казок – «Івасик-Телесик», «Курочка Ряба», «Жив-був пес», «Котик та півник», «Пан Коцький» та інших.

Як зауважує ініціатор ідеї Віктор Антонюк, українська народна казка існує вже не перше сторіччя і вирізняється серед іншої літератури своєю самобутністю та актуальністю навіть в сучасному світі. Саме казки як ніщо інше чітко і зрозуміло розкривають всі тонкощі традицій та поглядів, які з поколінь у покоління передаються в кожній родині. А за словами Олени Савчук, здавна українці виховували дітей не покаранням і вказівками, а мудрістю народної казки. За казковими сюжетами та героями малята навчаються бачити протидію сил добра і зла, моральний зміст і мудру настанову. А ще Олена Іванівна каже, що юні художники над своїми витворами працювали з великим ентузіазмом та фантазією, творча робота їх не лише надихала, а й у якісь мірі відволікала від тих подій, які сьогодні їм доводиться співпереживати разом із дорослими.

– Картину за лейтмотивом казки «Жив-був пес» я писала на фоні блакитного мирного неба, котре з перших днів війни зі зброєю у руках захищає мій батько Сергій, яку перефотографувала й надіслала йому на Вайбер, і татусь написав, що вона йому дуже сподобалася, як і решта малюнків моїх однокласників, – поділилася своїми враженнями від виконаної роботи семикласниця Аделіна.

Тож відтепер розписи юних кам’янецьких митців милуватимуть око не лише працівників ТОВ «Промтехнтранс», а й подорожніх, адже виробничі приміщення автопідприємства розташовані поруч з автотрасою Хмельницький – Кам’янець-Подільський.

Василь ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ.

Фото Станіслава СТОЯНОВСЬКОГО.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар