Мотоблок. Для чого, який і за скільки?

Тарас Михайлович минулого року зібрав вдвічі більше мішків картоплі, аніж попередні роки. Цього року планує збільшити розмір ділянки під посіви.

 • У чому ж Ваш успіх, Тарасе Михайловичу?
 • Я купив мотоблок і тепер відчуваю себе сучасним фермером, – розповідає господар, – просто диву тепер даюсь, як раніше був без цієї техніки? Попередні роки на городі все обробляв своїми руками. Звичайно, і діти допомагали. Завжди чекав їх, щоб разом картоплю садити чи потім її копати. А тепер сам обходжусь на полі й нікого не чекаю, працюю коли мені зручно. Обробляти землю стало швидше і легше, а врожай значно кращий. Я ні від кого не залежу, ще й здаю в оренду сусідам мотоблок, коли мені не треба. Діти мої по роботах, їм теж стало легше, вони тому мотоблоку раді певно ще більше мене, – сміється селянин.
 • Ви сказали, що врожай був значно кращий. А як на це вплинула техніка?
 • Мотоблок легко зорює навіть дуже втрамбований і твердий ґрунт. Земля після нього пухка, аж тане під ногами, вода добре просочується, тож городина приймається і росте краще, тож дає більше врожаю.
 • Не шкодуєте, що витратили гроші?
 • Ой, шкодую тільки про одне, – що не купив мотоблока раніше. Я на ньому і їжджу в справах, коли треба. Приєднав причіп з лавочкою, то і дрова привозив цієї зими, і добрива привіз на мотоблоці. Дуже потрібна техніка для мене виявилась, я навіть не уявляв собі, яке це насправді добро, – посміхається Тарас Михайлович.
 • Як Ви обирали потрібний мотоблок?
 • Я його купував у Кам’янці-Подільському. Це коли їхати від автовокзалу в сторону Мукші Китайгородської, одразу за залізничним переїздом праворуч. Там хлопці знаючі, у них техніки – очі розбігаються, вони і допомогли мені підібрати.

А й дійсно, як розібратися у такому різноманітті техніки? Тож за порадою Тараса Михайловича, ми завітали у магазин “Ментол”, що знаходиться на вулиці Князів Коріатовичів, 16 і попросили експерта Тимура Савельєва допомогти розібратись, як вибирати мотоблок. Великий чи малий, бензиновий або ж дизельний?

– Мотоблоки є бензинові й дизельні. Бензинові легші (їх вага від 50 кг). Вони й дешевші, мають повітряне охолодження. Такі мотоблоки добре підходять для обробітку невеликої території, від 5 до 20 соток. Вони часто використовуються як просапний культиватор. Зазвичай у бензинових – ремінна 3-ступінчаста передача, фреза чіпляється замість коліс. Нові моделі мотоблоків уже є з диференціалом і мають 4-ступінчасту передачу. Тож вони значно зручніші в керуванні, але й важчі, підходять і для ділянок до 30-ти соток.

Якщо ділянка більше 20 – 30 соток, краще брати дизельний мотоблок. Він важчий, але потужніший. Охолодження може бути повітряне, або водяне. Дизельні мотоблоки мають 6 передач і диференціал, фреза прикріплюється позаду техніки. Більшості водіям дизельні зручніші в експлуатації, ніж бензинові. Такі мотоблоки можуть обробити значно більшу земельну ділянку, до них можна причепити важчий причіп і перевозити більший вантаж.

Для фермерських угідь від 50-ти соток і більше уже є сенс взяти тракторець. Це техніка більш потужна, ближча до професійної.

 • Наскільки це дороге задоволення – придбати мотоблок?
 • Якісний мотоблок можна купити від 8500 грн. Мотосапи є від трьох тисяч, а хороший тракторець коштує від 45000 грн. Тобто треба дивитись на фінансові можливості й потреби. Для великого фермерського угіддя трактор – це добре, для маленького городу біля хати підійде і мотоблок.
 • Бачу, тут у Вас ще якісь цікаві агрегати. Навісне обладнання для мотоблоків, інший агроінвентар…
 • Навісне обладнання у нас в продажу є, але ви наразі показуєте не на нього, це доїльні апарати і оприскувачі, – сміється Тимур Володимирович.
 • Ну, теж потрібна річ у сільському господарстві.
 • Так, навіть дуже. Кам’янеччина – аграрний район, у нас доїльні апарати користуються попитом, оприскувачі для садів і полів звісно теж.
 • Дякую Вам, Тимуре Володимировичу, за надану інформацію. А в кого ще залишились запитання щодо вибору сільськогосподарської техніки, можна звернутися за телефоном 067-725-67-29, або під’їхати прямо у пункт реалізації агротехніки за адресою: вул. Князів Коріатовичів, 16 до спеціалістів, які з радістю допоможуть підібрати техніку саме для вас.

Ольга САВИЦЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар