За що ветерани Кам’янець-Подільського району образилися на владу

Наскільки соціально захищені люди похилого віку в районі та стан їхнього пенсійного забезпечення – ці питання стали центральними на VI пленумі ради районної організації ветеранів, що відбувся 29 травня в сесійній залі райради. Поважні учасники зібрання, які все повідали на своєму шляху, хотіли б почути більш оптимістичну інформацію про державну підтримку сивочолих, проте бажане стоїть далеко від дійсності та тих умов, в яких опинилися старші люди.

Не випадково на пленумі гостро сприймався той факт у доповіді директора територіального центру соціального обслуговування Віри Коваль, що його послугами охоплено 1085 престарілих громадян, при тому, коли їх потребують більше 1800. Всього ж на території району мешкає більше 3,5 тисячі одиноких та одиноко проживаючих осіб, яким не зайвим є стороння опіка.

Акцентували увагу учасники заходу й на недостатню кількість соціальних працівників для допомоги самотнім жителям. Надають послуги 51 соціальний робітник і їх аврально не вистачає, щоб під контролем перебував кожен нужденний.

  • Середнє навантаження на одного такого фахівця складає 21 особа, коли за нормативами в сільській місцевості він повинен тримати «шефство» над 6 підопічними, – повідомила Віра В’ячеславівна.

Незважаючи на колосальну напругу, директорка відмітила ефективну роботу свого колективу. Їхні старання оцінила районна рада ветеранів, нагородивши соцробітників грамотами.

Не додають впевненості літнім людям мізерні пенсії, котрих не вистачає навіть на першочергові потреби. Середні виплати в районі ледь перевищують 2 тисячі гривень, повідомила начальник Кам’янець-Подільського відділу обслуговування громадян Пенчійного фонду України Оксана Драбик.

  • Ми є звичайними виконавцями букви закону й ні копійки не можемо заплатити більше чи менше. З радістю допоможемо переглянути усі деталі трудової зайнятості особи, якісь пропущені нюанси, щоб в підсумку пенсія зросла. Тому раджу громадянам завчасно звертатися до спеціалістів й не відкладати обрахунок пенсій на останній день, – підкреслила Оксана Миколаївна.

Малоприємною була новина про те, що підвищиться пенсійний вік. Це станеться внаслідок поступового збільшення страхового стажу, необхідного для нарахування виплат. У 2028 році право на пенсію матимуть громадяни з 35-річним страховим стажем.

  • Якось навідав пенсіонерів, яким не за горами 90 років, а в них і тої пенсії немає. Жіночка, яка півстоліття під палючим сонцем на нормі висапувала в рік 300 км рядків буряків, зігнута вдвоє, отримує на руки трохи більше 1500 грн. Але хто нас чує. Коли перші обличчя району не вважали за потрібне відвідати сьогоднішній пленум. Немає ніякого зв’язку з головами ОТГ. Хочеться кращого відношення до людей непростої епохи, – наголосив керівник первинного осередку с.Устя Анатолій Гаджула.

В підтримку побратима виступили інші члени організації Анатолій Ковальчук (Колибаївка), Василь Ковальчук (Ластівці), відмітивши, що майбутнє за дітьми, тому життєві орієнтири, в тому числі повага до старшого покоління, повинні закладатися з раннього віку в тісному тандемі сім’ї та школи. А Віктор Хилюк (Жванець) зачепив питання медичного обслуговування ветеранів та вніс ідею створення в сільських радах посади соціального лікаря, який би займався здоров’ям цієї категорії населення.

Не все так погано у нашому домі, від імені влади звернулася начальник відділу освіти РДА Олена Пронозюк. На підтвердження своїх слів вона навела діяльність шкільних загонів «Спадкоємці перемоги», які надають допомогу літнім людям у господарстві. Щорічно район бере участь в акції «5 картоплин» зі збору продовольства для військового госпіталю.

  • Навпаки, ви є дороговказом для наступників і до вашого слова прислухаються, – резюмувала Олена Вікторівна.

Заступник голови райради Віктор Єрменчук відмітив, що зауваження пленумців слушні й обов’язково візьмуться до уваги.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар