Кам’янецькі депутати зняли заступника міського голови Савчука. Мер рішення ветував

Про те, що 7 листопада поблизу міської ради відбувається щось неординарне, було чути ще за декілька сотень метрів. А там зібралося близько сотні молодих людей, одягнутих в білі балонові куртки з символікою Радикальної партії, які всіляко привертали до себе увагу: викрикували антикорупційні лозунги, барабанили в порожні діжки. Перед входом до мерії був встановлений сміттєвий бак із плакатом: «Кожному корупціонеру вистачить! Ти наступний!». Очевидно, цей захід був організований з нагоди чергової сесії міської ради, яка проводилася цього дня, оскільки перед її початком мітингувальники дружно зайшли до сесійної зали, заповнивши її вщент.

– На сьогоднішній сесії присутні 150 людей – такого в нас ще не було, – прокоментував головуючий Михайло Сімашкевич.

«Не хотілося б повернутися в 1937-й рік»

За пропозицією керівника міських радикалів Анатолія Гуроми першим на порядок денний сесії винесли питання «Про звіт Тимчасової комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності «КП «Кам’янець-Подільська стоматполіклініка». У своєму виступі Анатолій Степанович навів факти корупційних дій, виявлені комісією в цьому закладі.

Депутатам запропонували проект рішення з цього питання, в якому, зокрема, йшлося: «З огляду на критичну ситуацію, що склалася в місті в галузі стоматології, відсутність контролю з боку профільного заступника міського голови, припинити повноваження заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Савчука Вадима Анатолійовича шляхом звільнення з займаної посади…».

Обговорення було бурхливим та емоційним і тривало декілька годин. До мікрофона підходили депутати, головний лікар стоматполіклініки, працівники закладу. В залі панувала напружена атмосфера, лунали як звинувачення, так і виправдання.

Свою точку зору на ситуацію висловив Вадим Савчук.

– Це політичне замовлення. Зараз мова не про стоматологію чи перинатальний центр. Йдеться лише про одне прізвище – Савчук, і робиться це вже не один місяць. Як і ви всі, я також незадоволений станом медицини в нашому місті. Проте не помиляється лише той, хто нічого не робить. Якщо в моїх діях є корупційна складова, нехай цим займуться правоохоронні органи. Я відповідаю за те, що зробив, і готовий прозвітувати за кожну цифру, – підсумував Вадим Анатолійович.

Михайло Сімашкевич зауважив, що наразі не хотілося б повернутися в 1937 рік і уподібнитися до «трійки» чекістів, які одним розчерком пера звинувачували людину без суду й слідства. Депутат Микола Розбам запропонував взагалі не розглядати цього питання, проте така думка не знайшла підтримки серед міських обранців.

Врешті після довгих дебатів депутати таки ухвалили рішення про звіт Тимчасової комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності стоматполіклініки, тобто, серед іншого, й про припинення повноважень заступника міського голови Вадима Савчука. За це проголосував 21 обранець з 34-х зареєстрованих у сесійній залі.

Після завершення розгляду цього питання молодих людей у білих балонових куртках у залі вже не було.

У продовження теми

Наступного дня Михайло Сімашкевич скористався своїм правом вето і в присутності журналістів підписав розпорядження міського голови №509-р від 8.11.2017 року, яким зупинив дію рішення сесії міської ради від 7.11.2017 року №1/44 «Про звіт Тимчасової комісії з перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Кам’янець-Подільська стоматполіклініка».

– Законних підстав для зняття з посади заступника міського голови у депутатів немає. Вони можуть оголосити недовіру лише секретареві міської ради або мені. А щодо вчорашніх подій, то моя думка така. Замовний білий мікроавтобус під стінами міської ради привіз молодих людей, чимало з яких були немісцевими, а конкретно – з Черкас. З приводу стоматології – реформи мусять бути і вони завжди даються важко. Практикуючі лікарі, які мають власні приватні кабінети, не можуть використовувати ще й комунальні площі заради власних інтересів. Сьогодні, хто б там що не говорив, до міського бюджету почали надходити кошти, яких раніше не було. Взяти хоча б таке: два роки тому рентген-кабінет стоматполіклініки приносив тисячу гривень доходу на рік, нині ж щомісяця – 13 тисяч. А що вже й казати про послуги, кошти за які йшли не до каси, а до кишень обраних. Звісно, такі зміни не до вподоби тим, хто звик жити по-старому, – прокоментував Михайло Євстафійович.

Тепер після ветування мером рішення депутати протягом 14 днів можуть знову винести на розгляд сесії проект постанови про відсторонення Вадима Савчука від посади. Для цього вони мають залучитися підтримкою 2/3 від загального складу депутатського корпусу.

– Рішення про моє звільнення я вважаю політизованим. У разі подолання радою вето я однозначно звернуся до суду і буду відстоювати своє право на справедливе вирішення питання. Я ціную свою роботу, хоча й розумію, що після цих подій мені буде важко працювати, – заявив Вадим Савчук.

Наталя КАМІНСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар