УКРАЇНСЬКИЙ «ПАПУГА»

Автор: | Опубліковано Цікаво Немає коментарів

Сільський ветеринар Володимир Топишко із Залісся, що на Тернопільщині, любить розказувати про природу, розмаїтий тваринний світ. Нещодавно його здивувала сойка на сусідньому подвір’ї. Не скрекотала, як зазвичай, а… кувала, наче зозуля.

– Я саме рубав тріски для розпалу дров у печі, – каже пан Володимир. – Чую неподалік, за шопою для дров, де ростуть горіхи: ку-ку, ку-ку! Здивувався, бо зозулі мали б з’явитися десь аж у квітні, а не на початку березня. Пішов подивитися, що воно таке. Глянь, а на дереві – сойка. Це вона видавала зозулині звуки. Спочатку були невиразними, глухими, а далі все чіткішими і чіткішими. Не відрізниш від позивних справжньої зозулі.

Ветфельдшер стверджує, що такі кривляння-пародії чув від сойки і минулої весни, і багато років тому. Можливо, це була та сама артистка, а може, й нова. Напевно, хотіла, щоб на неї звернули увагу. А може, прагнула здивувати своїм хистом. Або ж – відволікти господаря, щоб потім крадькома поцупити щось смачненьке з його подвір’я…

Однак не лише пан Володимир чув, які звуки може видавати цей птах. Якось, прогулюючись із подругою вулицями Кам’янця-Подільського, на Шевченка почули м’явчання, яке долинало із липи. Думали, що це кошеня забралося на верхівку дерева та не може злізти. Роздивилися уважно – нікого не побачили. Вже збиралися йти далі. Як раптом почули: «Гав, гав-гав». Собачий гавкіт долинав з тієї ж липи.

– Чи мені здається, чи може хтось жартує, – сказала моя знайома. – Мабуть, хтось підклав на дерево диктофон, а сам десь з-за паркану спостерігає за нами, щоб повеселитися із розгублених перехожих. А потім викладе вдале відео у соцмережі…

Можливо, ми ще б і далі думали-гадали над дивними звуками, коли б не побачили сойку, яка, заховавшись у гіллі липи, ніби хотіла сказати: «Ну, і як вам мій талант?». А в підтвердження ще й загавкотіла: «Гав-гав, гав-гав-га». І, зробивши невелику паузу, продовжила жалісно: «Ня-а-ав, ня-у-у-у».

Після цього випадку, десь через місяць, сойці знову вдалося обдурити мене. У дворі почула дивний звук, ніби хтось свердлить дошку. Дивлюся, а це так на вишні виспівує сойка. То ж чим вам не папуга, який може наслідувати різні голоси?

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар