ТОВСТЯНКА АБО ГРОШОВЕ ДЕРЕВО

Автор: | Опубліковано Цікаво Немає коментарів

Товстянка – це досить популярна серед квітникарів рослина. Її обирають не лише за привабливий зовнішній вигляд. Адже, крім цього, товстянка обіцяє своєму власникові удачу у матеріальному плані. Недарма люди називають товстянку грошовим деревом.

Взагалі, грошове дерево не вимагає якогось особливого догляду. Але все ж таки деякі маніпуляції, які для інших рослин здаються цілком нешкідливими, товстянку можуть знищити.

Що є небезпечним для товстянки
У жодному разі не заливайте товстянку. Нам подобається ця рослина через привабливе м’ясисте листя. У ньому накопичується волога. Тому навіть якщо рослину тривалий час не поливати, дефіциту вологи вона не відчуватиме.

А ось якщо ґрунт буде перезволожений, то це обов’язково призведе до загнивання коріння і навіть стебел. Рослина дуже боїться сірої гнилі, а перезволоження може її спровокувати.

Також воно може стати причиною опадання листя і появи на ньому коричневих плям. Потрібно обов’язково зливати зайву воду після поливу.

Занадто об’ємний горщик

Звичайно, це не є настільки критичним для товстянки. Деревце у великому горщику не загине. Але краси у такої рослини буде мало. Воно зростатиме нерівномірно, буде витягуватися, форма деревця вийде неправильною. Краще під час пересадки підібрати неглибокий горщик, але широкий.

Щільний та важкий ґрунт і відсутність дренажу

Якості ґрунту приділіть увагу. Він має бути насиченим поживними речовинами і пухким. А щоб нейтралізувати кислотність ґрунту, додайте у нього трохи золи і глини.

Однак товстянка належить до тих рослин, які страждають через надлишок добрив. Особливо це стосується зимового періоду. Взимку краще взагалі не підгодовувати товстянку.

Часті пересадки

Коли рослина молода, її потрібно пересаджувати 1 раз на рік. А після досягнення 3-річного віку рослину краще взагалі не турбувати частіше 1 разу на 3 роки. Товстянка не дуже добре переносить пересадку.

Занадто затінене місце

Нестача світла є згубною для грошового дерева. Краще розташувати товстянку у світлій кімнаті, щоб на неї падало розсіяне світло.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар