У свої 90 літ педагог з Оринина Леонора Боржиєвська ділиться, що найголовніше у вчительському фаху

Час плине швидко, його ніхто не зупинить. Минула юність, вже й роки посріблили скроні Леонори Болеславівни БОРЖИЄВСЬКОЇ. Прийшли зрілість і мудрість життя. І все частіше спадають на думку слова з пісні легендарного грузинського співака Вахтанга Кікабідзе: «Мої роки – моє багатство». А справою її життя, втіленою мрією дитинства і улюбленою професією стало вчителювання, щоденна копітка робота з дітьми в школі.

Леонора Боржиєвська народилася 21 січня 1929 року в сім’ї службовців у селі Оринин, що був тоді районним центром Хмельницької області. Батько, Болеслав Іванович Кульчицький, працював секретарем сільської ради, мати Вікторія Іванівна була домогосподаркою. Але життя пішло за своїм сценарієм: батько залишив дружину з донькою і пішов у іншу сім’ю. Тож Леонора зростала сиротою. Ненька трудилася в колгоспі. Разом пережили Голодомор 1932-33-х років. Під час Другої світової війни мама та донька залишалися в Оринині. Коли звільняли село, Вікторію Іванівну забрали на Донбас піднімати шахти і дівчинка залишилася лише з бабусею.

Після закінчення війни Леонора продовжила навчання в Орининській середній школі і 1949 року закінчила десятий клас. І весь час дівчина виношувала мрію стати педагогом. Перший рік не мала змоги вступити до інституту через матеріальну скруту. Але згодом вона таки стала студенткою Кам’янець-Подільського педагогічного інституту, який успішно закінчила у червні 1955-го і за направленням почала працювати вчителем української мови 5-7-х класів Великозаліснянської семирічної школи Орининського району. З того часу не зраджувала обраній справі – вчителювала в Орининській середній школі №2 та Орининській восьмирічці. У вересні 1985 року пішла на заслужений відпочинок.

  • Все, що було в мене доброго, розумного, я віддала моїй улюбленій професії педагога. Адже я мріяла стати ним і моя мрія здійснилася. Я завжди йшла до дітей, як на свято, – ділиться Леонора Болеславівна.

І сьогодні, у ці зимові дні, працівники виконавчого комітету Орининської сільської ради та жителі громади щиро віншують Леонору Болеславівну Боржиєвську з прекрасним ювілеєм. Зичать їй здоров’я і бадьорості духу, глибокої поваги оточуючих і розуміння близьких, турботи і тепла рідних, родинного добра, щастя і світлих радісних моментів. Многая літа!

.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар