У МІСЬКРАДІ ВІДЗВІТУВАЛИ ПРО ДОПОМОГУ ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

Автор: | Опубліковано Суспільство 1 Коментар

Нещодавно в прес-центрі Кам’янець-Подільської міської ради відбувся брифінг, під час якого представники благодійних та релігійних організацій, зокрема, «Карітас-Спес» Кам’янець-Подільський (Римо-католицька церква) (Юлія Олійник), Кам’янець-Подільська організація Товариства Червоного Хреста (Ігор Земсков), Церква євангельських християн баптистів (Микола Каспров), Церква «Християнин» (Олександр Вершигора) і Українська церква християн віри євангельської в м. Кам’янець-Подільський (Сергій Чорнописький), а також заступник завідувача організаційного відділу міськради з питань вимушено переміщених осіб Вікторія Решотка і депутат міськради, радниця міського голови Ірина Шелепницька відзвітували про діяльність стосовно допомоги вимушено переселеним особам.

Згідно зі статистичними даними, наданими міськрадою, в Кам’янці-Подільському проживає зареєстрованих 22,4 тисячі ВПО. З них 5,2 тисячі – це діти, 2,3 тисячі – пенсіонери і 624 особи з особливими потребами. До міського центру зайнятості з метою знайти роботу за допомогою цієї установи звернулися 8% від усіх зареєстрованих переселенців. З початку війни міста-партнери Кам’янця-Подільського надали 35 тонн гуманітарної допомоги, а усього за цей час в місті отримали 165 тонн гуманітарки.

До Кам’янець-Подільської громади було релоковано зі Сходу 28 підприємств. За словами Вікторії Решотки, це найбільший показник у нашій області. Наразі переселенці проживають у гуртожитках міських ВНЗ, закладах професійно-технічної освіти і дитячих садках. Для заселення ВПО готуються будівлі на вулиці Проектна, 6 і в селі Зіньківці. В Зіньківцях уже проводяться внутрішні роботи із заміни комунікацій
Також місто з початку війни по 10 вересня забезпечувало переселенців триразовим харчуванням. За цей період було приготовлено 330 850 порцій. Особливо допомогу тут надало міське Товариство Червоного Хреста. За рахунок донорів з Міжнародного Червоного Хреста організація впродовж трьох місяців змогла виділити 6 млн гривень на закупівлю продуктів харчування. Крім того благодійна організація World Central Kitchen надала переселенцям 6 тисяч пакунків. Загалом за період від початку повномасштабної війни було надано в кількості 4885 різної соціальної допомоги для ВПО. Це засоби гігієни, постільна білизна, ліки, одяг і тощо.

Благодійниця з Карітас відзвітувала, що в них отримали допомогу 12689 родин. Це продуктові набори, засоби гігієни і дитяче харчування. Двічі на тиждень вони роздають продуктові набори, 1 раз – засоби гігієни і дитяче харчування. Для отримання допомоги потрібно зареєструватися через Телеграм, заповнити гугл-форму і отримати на телефон номер, через який можна взяти допомогу. Якщо з якихось причин переселенці не мають можливостей для електронної реєстрації, то в організації є телефон, за яким можна зареєструватися з понеділка по п’ятницю, з 14.00 до 16.00. Допомагає потребуючим Карітас і ліками. Їх отримали уже 70 осіб.

Міське Товариство Червоного Хреста, за словами його керівника Ігоря Земскова, активно включилось в допомогу потребуючим одразу після початку війни. В організації ще напередодні готувалися до різних варіантів розвитку подій. За цей період Червоний Хрест був включений в майже десяток різноманітних проектів допомоги ВПО. Це вже і згадувана допомога з харчуванням переселенцям. Курси перекваліфікації на базі ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», які пройшли 97 осіб (вони здобули професію електрозварювальника, кравця та ін.), планується продовжити в наступному році. Запрацював і Центр підтримки ВПО в приміщенні, наданому міським управлінням охорони здоров’я по вул. Степана Бандери, 13. Тут приїжджі отримують допомогу. На даний час в центрі її отримали 64,5 тисячі осіб. Це продукти, засоби гігієни, посуд, постільна білизна, ковдри тощо. Реєстрація в центрі здійснюється також через Телеграм і гугл-форму. Діють за сприяння Червоного Хреста і дві мобільні медико-психологічні бригади. Вони на «швидких» у складі сімейного лікаря, психолога, гінеколога і медичної сестри надають допомогу не тільки для ВПО, але й місцевим жителям. У бригадах є своя аптека, і після обстеження, встановлення діагнозу та виписки рецепта ліки хворому надають безкоштовно. Медики таким чином вже надали послуги 5430 особам з міста і району. Діє проект навчання першої медичної допомоги. Його вже пройшли 2630 осіб. За сприяння Червоного Хреста з Данії здійснюється психологічна робота з дітьми. Її проводять 8 волонтерів в спеціально обладнаних кімнатах. Ще волонтери ТЧХ доглядають 57 неповносправних. Нещодавно відкрили 2 центри гігієни. Ними можуть користуватись і ВПО, і пересічні громадяни. Надав Червоний Хрест і безліч побутової техніки для місць проживання внутрішньо переміщених осіб в місті. Все це за активної співпраці з міжнародними благодійними організаціями, благодійними фондами, релігійними організаціями, місцевими громадами, міської і районною радами.

Протестантські євангельські пастори у свою чергу розповіли про труднощі, з якими вони зіткнулися. Це розселення новоприбулих, які часто приїжджали зі своїми домашніми тваринами, допомога транзитним переселенцям. Для проживання ВПО церкви змушені були надати свої молитовні будинку. Сотні вимушено переміщених осіб живуть у сім’ях вірян. Євангелійські християни постійно роздають продуктові набори, готують обіди і надають іншу гуманітарну допомогу (вона обчислюються багатьма тоннами) не тільки переселенцям, а й нашим мешканцям, які цього потребують. Зокрема кожен день євангельські християни готують 55 гарячих обідів для переселенців, які проживають в ДНЗ №19, і роздали 300 гарячих обідів на ринку для потребуючих. Як кажуть пастори, це їхній християнський обов’язок – допомагати нужденним, і вони не відступляться від цієї благодійної місії.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах
Коментар
  1. Posted by Олексій

Додати коментар