У Кам’янець-Подільському національному університеті провели заходи для випускників шкіл

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Одинадцятикласник Назарій Храбуст з Нігинської ЗОШ І-ІІІ ступенів нібито й визначився, ким хоче стати, проте ще трохи часу є, тож думки про професію не полишають його. Аби не схибити у виборі, ще раз зважити всі за і проти, адже хочеться обрати фах, щоб приносив і задоволення, і достаток.

– В дитинстві, як і всі, мабуть, приміряв різні професії. Вже у старшому віці чіткіше усвідомив свої схильності та тягу до суспільно-гуманітарних дисциплін, захопився історією, правознавством, соціологією, політологією. Тому гадаю зупинитися на якомусь із цих напрямків. Пробуватиму вступати до Кам’янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка та Подільського державного аграрно-технічного університету, є велике бажання вчитися на міжнародника у Чернівецькому національному університеті, – ділиться хлопець своїми професійними планами.

Залишається не так багато часу до складання ЗНО, тож випускники поспішають зробити свій професійний вибір. І традиційно у цьому їм на допомогу приходять районний і міський центри зайнятості, які щороку організовують для тих, хто за крок від дорослого життя, профорієнтаційні заходи та знайомлять з професіями, актуальними на сучасному ринку праці.

У вівторок випускники Кам’янеччини мали змогу вирушити у «Подорож у світ професій». Фойє Кам’янець-Подільського національного університету перетворилося на справжній ярмарок, де себе представляло 20 вищих навчальних закладів Хмельницької області. Виші креативно підійшли до презентації своїх послуг та проведення майстер-класів, тож потенційні абітурієнти нараз входили в образ того чи іншого фахівця та на місці могли спробувати себе в професії. Зробити серцево-легеневу реанімацію правильно і вчасно – навколо презентації Чемеровецького медичного коледжу зібралися не лише учні, котрі мріють бачити себе в білих халатах, адже ніхто не знає, де і коли ти можеш врятувати життя людині. Кому цікаві цифрові технології, а комп’ютер – найліпший друг, оточили представників Кам’янець-Подільського індустріального коледжу, спостерігаючи за роботом, який виконував різні процеси з дистанційного управління на мобільному телефоні та показував, з чим студенти матимуть справу під час навчання в закладі.

– Комп’ютерну інженерію, програмне забезпечення на пальцях не поясниш, а з використанням машин у студентів з’являється інтерес і вони швидше сприймають матеріал, – говорить викладач комп’ютерних дисциплін індустріального коледжу Юлія Севостьянова. – «Цифрові» професії продовжують бути в фаворі серед молоді, а в сферу тотальної автоматизації оперування такими вміннями є гарантією зайнятості.

Захоплюючою та пізнавальною для випускників стала також інтерактивна гра «Подорож у світ професій», що відбулася в рамках профорієнтаційного дійства. Її учасники – команди «Фортуна» (ЗОШ №1), «Патріоти» (ЗОШ №12) та «Нове покоління» (Мукшо-Китайгородська ЗОШ) – вже точно назавжди запам’ятають, хто такий логіст чи маркетолог, а ті, хто  хоче присвятити себе охороні здоров’я, задумаються, на якому профілі з понад 200 вузьких лікарських спеціалізацій спинитися. За підсумками журі найвищий результат у  брейн-ринзі показали фортунівці, а їхній капітан Максим Цішковський був визнаний найкращим гравцем.

-Сучасна молодь прагне нових професій, всі бажають бути програмістами, айтішниками, але на ринку все більше з’являється вільних робітничих вакансій, відчувається брак представників фізичної праці, – розповідає фахівець з питань зайнятості РЦЗ Світлана Соболь. – Тому проведення подібних заходів дозволяє зорієнтувати старшокласників в оптимальному виборі професії, щоб, навчаючись сьогодні, вони неодмінно були затребувані і працевлаштовані завтра.

                                                                                                                                                                                                                                         Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар