СТАДІОНУ В ЦЬОМУ РОЦІ ТАКИ БУТИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Чому реконструкція центрального міського стадіону досі не завершена, що було зроблено за період реалізації проєкту та що планує в цьому напрямку здійснити міська влада йшлося під час нещодавньої пресконференції.

а словами міського голови Михайла Посітка, місяць тому була створена комісія, яка мала на меті розібратися, чому не відбулося капітального ремонту міського стадіону. Як поінформував директор департаменту гуманітарної політики міської ради Петро Гаврилюк, реконструкція стадіону проходила в два етапи. Спочатку ПП «ПРОЕКТ-МЕНАС» протягом 2016-2017 років розробило проектно-кошторисну документацію, і був затверджений кошторис, який на той час склав 12,4 млн грн.

Вже 2019 року із Державного бюджету  виділили 3 млн грн, з міського – 350 тис. грн. На цю суму ТОВ «БУДРЕМСЕРВІС» було здійснено демонтаж старого покриття бігової доріжки з гумових плит, зняття верхнього шару ґрунту існуючого газону футбольного поля, улаштування дренажної системи футбольного поля та частину робіт з улаштування поверхневого водовідведення, закуплено матеріали. На цьому перший етап ремонту завершився.

В 2020 році була здійснена переоцінка проекту, і його ціна зросла до 16,5 млн гривень. Тоді ж міська влада провела тендер на продовження ремонтних робіт, який виграв все той же ТОВ «БУДРЕМСЕРВІС». Оскільки, як зазначив директор департаменту гуманітарної політики, його пропозиція була найбільш економічно вигідна, відповідала тендерній документації, а учасник – кваліфікаційним критеріям.

На виконання робіт між департаментом гуманітарної політики і компанією укладено договір. Підрядник зобов’язався упродовж 2020 року на власний ризик, власними силами, засобами і матеріальними ресурсами виконати роботи, зазначені в проектно-кошторисній документації.

Разом з тим у рамках другого етапу було виконано роботи, які не були враховані в документації: проведено додаткові геодезично-вишукувальні роботи; оптимізовано систему автоматичного поливу футбольного поля, замінено частину обладнання; перенесено існуючі мережі водопостачання у зв’язку з розширенням бігових доріжок, що не передбачалося проектом; виконано додаткові роботи з пониження рівня футбольного поля зі зняттям верхнього шару ґрунту в кількості 1157,1 м3, влаштовано трубопроводи автоматичної системи поливу футбольного поля тощо.

Як зазначив Петро Гаврилюк, грошове відшкодування за ці всі роботи ТОВ «БУДРЕМСЕРВІС» могло отримати тільки після завершення ремонтних робіт. Проте уже після 3 серпня 2020 р. ремонт стадіону не здійснювався компанією належним чином. Зокрема не закінчено монтування системи поливу стадіону і встановлення бетонних бордюрів. Підрядник зміг відзвітувати про виконання зобов’язань у 2020 р. тільки на 96 тисяч гривень. Більше того, станом на 18 грудня 2020 р. він так і не повернув департаменту гуманітарної політики аванс у розмірі 3,2 млн грн на виконання робіт і придбання матеріалів.

Радник міського голови з правових питань Дмитро Костюкович пояснив сумні наслідки ремонту для стадіону тим, що з самого початку було заявлено, що у результаті капітального ремонту кам’янчани отримають стадіон, який відповідатиме 3 категорії Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, і навіть можна там проводити міжнародні змагання з легкої атлетики. Хоча в самому ПКД йдеться тільки про капремонт, однак перед підрядником поставили умову, аби в результаті стадіон відповідав вимогам цієї категорії. Це, за словами Дмитра Карловича, і призвело до хаотичного виконання робіт підрядником і врешті до відмови їх виконувати.

Як зазначив Михайло Посітко, міська влада планує звернутись до суду стосовно повернення авансу ТОВ «БУДРЕМСЕРВІС» і відшкодування збитків за невиконання договору. Також він обнадіяв, що після розмови з головою Хмельницької облдержадміністрації Сергієм Гамалієм є домовленість закінчити реконструкцію міського стадіону цього року. Окрім поля і бігових доріжок, планується також відремонтувати й трибуни. Наразі йдеться про суму у 16,5 млн грн з державного фонду регіонального розвитку.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар