Школа справжнього громадянина

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Милосердя, співчуття, людяність – це те, чого іноді нам так не вистачає у житті. Суспільство, заклопотане щоденними справами, часто залишає поза увагою тих, кому не поталанило, кого життєві негаразди поставили на межу виживання. Ніхто не застрахований від того, що лабіринти життєвого шляху можуть викинути його на узбіччя. Тому бути милосердним, людяним, співчутливим до чужого горя завжди важливо, адже неможливо бути по-справжньому щасливим, знаючи, що хтось поряд з тобтою опинився в скрутному становищі і потребує допомоги.
Найбільш простий і прямий шлях показати свою небайдужість до ближнього – це благодійність. Приємно, що наше місто не стоїть осторонь цієї справи, і свідченням того є благодійний фонд «Кам’янчанин», що буквально недавно почав діяти на теренах Кам’янеччини, але вже відзначився добрими справами. Більш детально про діяльність фонду розпо віла його виконавчий директор Вероніка ТЕРЕХІВСЬКА.

– Вероніко Русланівно, розкажіть детальніше про діяльність фонду, його засновників?

– Засновниками фонду є подружжя Миколи та Надії Мельників, родина, яка виховує трьох дітей. Голова сімейства, крім благодійництва, займається ще й підприємництвом.
Зараз ми активно втілюємо два проєкти. Перший – це соціальний магазин, який розташований по вулиці Хмельницьке шосе, 38. Сюди небайдужі громадяни можуть принести свої вживані речі, продукти довготривалого зберігання, допомогти грошима, для чого стоїть опломбована скринька. Тим, хто потребує допомоги, можуть її тут надати, для цього потрібно лише документально підтвердити, що людина її потребує. В разі, коли таких документів нема, можна написати заяву. Наш магазин працює з понеділка по суботу, з 11.00 до 14.00.
Інший проєкт передбачає безоплатні обіди для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Розпочали ми його буквально декілька тижднів тому. Обіди видаємо за адресою: вул. Лесі Українки, 98 (на Руських фільварках, поблизу турбази) кожного четверга з 13.00 до 16.00. Більше того, приносимо їжу лежачим хворим, їх у нас 12. Нині шукаємо можливості, щоб розширити географію роздачі безкоштовних обідів. Плануємо організувати їх так, щоб кожного дня у якомусь районі міста відбувався обід для нужденних. Цікавлять нас центр, мікрорайони і Старе місто. Будемо раді співпраці з підприємцями чи просто зацікавленими людьми стосовно організації роздачі їжі. Також хочемо охопити безпритульних, яких у місті близько 20 чоловік, для цього шукаємо великі військові термоси.
Проте, як сказано у Біблії, «не хлібом єдиним живе людина», тому є в нас задум організувати дозвілля для «сонячних» дітей і малюків, хворих на ДЦП, аби вони переглядали кінофільми, мультики, хочемо влаштовувати для цих діток дискотеки. Думаю, за декілька тижднів, якщо все піде за планом, такий центр дозвілля запрацює.
Благодійний фонд «Кам’янчанин» допомагає і братам нашим меншим. Ми відремонтували приміщення притулку для тварин «Лахматий Ангел». Встановили там спеціальні клітки, які закріплюються та є зручними для лікування собак і кішок. Але найпершою нашою справою була передача Миколою Мельником разом з німецьким благодійним фондом H.O.P.E. ліжок Кам’янець-Подільському перинатальному центру.

– Чи багато людей задіяно в роботі фонду?

– Наразі нас не так вже й багато, але кожен волонтер – то велика цінність для фонду. Хочеться подякувати Катерині Москалюк, Ользі Сокальській, Миколі Ковалю та Ірині Шатровській, без яких наші проєкти залишилися б лише мріями.
– Благодійність – нелегка справа, яка потребує грошей, витримки і забирає багато вільного часу. Чому все таки вирішили зайнятися нею?
– Як сказав наш засновник Микола Мельник при започаткуванні роботи благодійного фонду: «Я хочу, щоб ні мої, ні чужі діти не були змушені покидати свої сім’ї та їздити на заробітки в інші країни». Потрібно будувати життя тут, а не шукати кращого по інших країнах, а починати мусимо з того, щоб зробити гідним життя незаможних чи неповносправних людей, які живуть поряд з нами і яких ми часто не помічаємо, будучи зануреними в свої буденні справи. Благодійність – це не тільки допомога бідним чи людям з особливими потребами – це школа, де ми всі повинні пройти курс справжнього громадянина.

– БФ «Кам’янець» є дуже молодою організацією. На Вашу думку, як мала б виглядати діяльність фонду в майбутньому?
– Так, від початку діяльності фонду минуло зовсім небагато часу. Він зараз активно розвивається, тому ми відкриті для співпраці із небайдужими громадянами, державними і громадяськими організаціями. Головне, щоб у нашій спільній діяльності не було зайвого піару та ніякого політичного і релігійного підтексту, а наші відносини будувалися б на порядності та відповідальності. Стосовно подальших перспектив, вважаю, що благодійна організація має підтримувати потребуючих, але як кажуть, давати їм не рибу, а вудочку. Тобто не просто допомагати, а зробити так, щоб людина самостійно змогла стати на ноги, адаптуватися до будь-яких соціальних викликів. Маю надію, що у майбутньому наш фонд стане місцем, куди зможуть звертатися знедолені, а ми ідеально задовольнятимемо їх потреби.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

P.S. Для тих, хто хоче підтримати благодійний фонд, надаємо його реквізити:
БФ «Кам’янчанин»
Код отримувача: 43196321
Назва банку: Хмельницька філія АТ КБ «ПриватБанк»
Рахунок отримувача: UA263154050000026004052332055

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар