На врожайну ниву!

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Ні хвилини спокою весняної пори не мають аграрії, закладаючи фундамент врожаю-2016. Завдяки мозолистій та невтомній праці кам’янецьких трударів ранніх зернових культур впорано на близько 4 тис.га, що складає 105% до прогнозу.

На старті – соняшник, чекають своєї черги кукурудза та соя, яких заплановано посіяти на площах 4 тис.га, 13 тис. і 18 тис.га відповідно. А тим часом хлібороби працюють над підготовкою грунту й підживлюють озимину.

У поті чола застали колектив ТОВ «Фірма «Династія» заступник голови РДА Микола Чумак і начальник відділу агропромислового розвитку Надія Сузанська, які 30 березня знайомилися з ходом посівної та станом озимини на полях району. Підприємство, до речі, першим поряд з «Іскрою» та «Калинським ключем» приступило до сівби соняшника й справилося з цими роботами на 100% — наразі сівба на 200 га перебуває на фінішній прямій. Також тут посіяно 120 га ячменю, по 30 га вівса та викосуміші. Молоденькими паростками зазеленіли 620 га, зайняті під озимою пшеницею, ячменем та ріпаком. Агроном «Династії» Анатолій Боднар разом з Надією Сузанською нарахували 4-5 продуктивних стебел у майбутніх колосках пшениці, що свідчить про гарний потенціал нового врожаю й у цифровому еквіваленті оцінюється в 45 ц/га. Сили та якісного росту рослинкам має додати 3-й етап підживлення міндобривами (КАС), що наразі на порядку денному.

Є чим похвалитися підприємству й окрім полів. Так, цьогоріч було придбано, частково в лізинг, 2 сучасні трактори американського виробництва «Джон Дір», культиватор, тракторні диски, оприскувач, розкидач мінеральних добрив тощо.

Наразі в агроформуванні під вмілим керівництвом Олександра Боршуляка трудяться 30 осіб. Правими руками директора є його син Андрій та брат Анатолій.

На зернотоку в машинному маслі та ключами в руках невтомно трудиться досвідчений екскаваторник Анатолій Григораш. Під його професійним крилом, а також під мудрою опікою бригадира тракторної бригади Михайла Горбового, набирається знань ще зовсім юний тракторист, наймолодший працівник в команді Богдан Дюг, який потрапив на підприємство за направленням РЦЗ.

З особливою пошаною ставиться колектив до ветеранів-аграріїв з понад 50-річним трудовим стажем Андрія Богоноса та Миколи Ільчишина.

У полі в цей час не покладають рук невтомні трактористи Анатолій Джура, Валентин Павлюкевич, Роман Гаращук, які обробляють від 50 до 70 га землі щоденно. В них тільки і є 5 хвилин на те, щоб пообідати.

Незабаром працівники товариства отримати заряд енергії зможуть в новій столові, що наразі зводиться зусиллями будівельної бригади в складі Віктора, Анатолія та Олександра Атаманів. В ній розмістяться також кімнати для відпочинку з санвузлом.

А в новому гаражі приводить до ладу машини шофер Віктор Рибарчук, аби в час жнив безперебійно доставляти зерно на елеватори.

Ну, і як же без жінок? В «Династії» їх двоє — завідуюча матеріальними складами Катерина Атаманюк та вагар Лілія Павлюкевич.

Величезне прагнення віддаватися повністю землі горить в очах хліборобів ТОВ «Фірма «Династія», яке без сторонньої допомоги, іноземних інвестицій, власноруч піднялося на ноги та намагається, незважаючи ні на що, рухатися вперед. Впевнені, що їхня праця невдовзі заколоситься щедрою та врожайною нивою.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар