НА МЕЖІ ЛЮДСЬКИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Ситуація із захворюваністю на COVID-19 на Кам’янеччині, як і в Україні в цілому, залишається складною. Майже кожного дня фіксуються десятки, а то й сотні нових випадків інфікування.

Як повідомила нам лікар-епідеміолог Кам’янець-Подільського відділу ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» Лідія Пономар, наразі за добу реєструється випадків захворювання більше, ніж у пікові періоди за листопад минулого року та березень – квітень цьогоріч.

ПОНАД 200 ХВОРИХ ЗА ДОБУ

– Бувають випадки, коли за добу доводиться фіксувати понад дві сотні хворих, – каже лікарка. – Для прикладу, якщо у жовтні в місті було зареєстровано 1678 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19, то лише за останній тиждень – 569 хворих; у районі (в межах старого поділу) відповідно ці цифри становлять 990 (за жовтень) та 328 (за тиждень) випадків.

Серед інфікованих є і щеплені, але їх відсоток малий, і перебіг хвороби у них легший. Лише 20 осіб, які отримали вакцину, потребували госпіталізації. Хворі, за словами медиків, поступають у важкому стані і майже всі із них потребують кисневої підтримки.

Зменшилися випадки ковідних хворих, коли симптоматично зникав нюх, смак, натомість стало більше пацієнтів із кишковими проявами захворювання (нудота, блювота).

Зараз ми знаходимося на піку або наближаємося до нього, впевнена Лідія Іванівна.

5% СЕРЕД ХВОРИХ – ДІТИ

А ще лікар-епідеміолог звернула увагу, що збільшилася і кількість хворих серед дітей. «У цю хвилю пандемії недуга значно агресивніша і вражає більше дітей, ніж донині. Переважно це послідовні сімейні випадки. Наприклад, нещодавно захворіли у родині батько з матір’ю, а за кілька днів обстежили трьох їхніх діток. Як показав тест, вони теж були позитивними, правда, без симптомів. Всього за минулий місяць у районі захворіла 71 дитина віком до 18 років, із них троє – діти до 1 року, у місті – 94, з яких четверо – до 1 року. За весь період епідемії найменшому інфікованому коронавірусом пацієнту Кам’янеччини виповнилося 9 днів від народження».

Від початку пандемії та станом на 1 листопада цього року на Хмельниччині зареєстровано 6036 випадків COVID-19 у дітей, що складає 5% від загальної кількості усіх підтверджених на території краю ковідних хворих.

За час пандемії медики зафіксували вже понад 10 тисяч випадків захворювання кам’янчан. Сьогодні хворіє 1180 мешканців Кам’янця-Подільського, із яких 60 – діти.

За весь період померло 276 містян, лише за цей тиждень – 9. Всього ж на Кам’янеччині занедужало 25589 осіб, з них лікуються 3119, померло 670 людей.

Якщо раніше фіксували значну кількість хворих у місті, то тепер цей ореол поширюється і на район. Зокрема багато інфікованих у Старій Ушиці (40), Вербці (29), Баговиці (13), по 9 хворих у Абрикосівці, Бабшині, Бразі та інших селах Кам’янеччини.

ЛІКАРНІ ПЕРЕПОВНЕНІ

Станом на 2 листопада зареєстровано 42 летальних випадки внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби – це найбільший показник добової смертності в Хмельницькій області, зареєстрований від початку епідемії. Серед померлих немає жодного вакцинованого. Це ще раз демонструє важливість та дієвість вакцинації від COVID-19.

З метою надання стаціонарної допомоги хворим з COVID-19 в області розгорнуто 2900 ліжок. Наразі вони заповнені на 75%. Проте в окремих лікувальних закладах відсоток заповненості значно вищий.

На Кам’янеччині лікарні переповнені, немає куди приймати хворих. Згідно статистики облдержадміністрації на 11:00 4 листопада в Слобідсько-Кульчієвецькій ЦРЛ знаходиться 164 хворих та 5 із підозрою, а в міській – 121. За останню добу захворіло 182 людини, натомість одужало 86.

Ось що розповіла в соцмережах Аліна Коханко, яка кілька годин разом із працівниками швидкої намагалася госпіталізувати свою 69-річну бабусю. Скоріше це не розповідь, а крик душі від розпачу.

«Про ковідне… Бабусі – 69 років, підтверджений ковід… О 8:00 – температура 39,5, сатурація 69. Негайно викликаємо екстренну медичну допомогу…

Швидке надання першої медичної, бабусю підключили до кисню.

08:35-09:30 – ми в міській лікарні, бо сьогодні ковідних приймає місто…

Очікуємо в швидкій під лікарнею (Жовтневе). 4 поверхи я оббігала разом з лікарем швидкої медичної допомоги. Усюди відмова, ніде не госпіталізують…

Лікарі, подивившись на останню реєстрацію за місцем проживання хворої (районна), відправляють у райлікарню.

09:50 – бабуся все ще в реанімобілі. У центральній райлікарні шукають місце для госпіталізації (хоча приймає сьогодні місто!!!). В мене немає слів. 1,5 години літня жінка в автомобілі швидкої, під киснем, кружляє навколо міської лікарні. Люди, то ж будьте людьми, бо життя – бумеранг.

Люди, вакцинуйтеся!

10:11- в палаті інфекційного відділення районної лікарні. В мене сльози градом, нерви здають…».

У телефонній розмові пані Аліна нам підтвердила, що медперсонал Слобідсько-Кульчієвецької КНП «Багатопрофільна центральна районна лікарня» зарадили її ситуації і бабусю вже поклали у відділення. За її словами, місць дійсно у відділенні не вистачає, тож навіть деякі хворі знаходяться у коридорі.

– Просто щиро дякую головному лікарю ЦРЛ Віталію Івановичу Шевчуку, його заступнику Ірині Костинській та лікарям районного інфекційного відділення за людяність, – зазначила схвильована жінка. – На все воля Божа…

ПОТРЕБА КИСНЮ В ОБЛАСТІ МОЖЕ СЯГНУТИ 30 Т ЗА ДОБУ

Через значне зростання кількості госпіталізацій в області відповідно зросло добове споживання медичного кисню. Завдяки оперативній координації з МОЗ та іншими облдержадміністраціями усі кризові ситуації із забезпеченням киснем лікарень вдалося вирішити вчасно, повідомляють у Хмельницькій ОДА. Наразі з планового ремонту вийшов Львівський хімзавод – основний постачальник кисню у західному регіоні, тому є підстави сподіватися, що ситуація з киснезабезпеченням в області дещо покращиться. Очікується, що при піковому навантаженні добова потреба кисню в області може сягнути 30 т/добу, наразі в середньому використовується близько 20 т/добу.

ЗАВДЯКИ ВАКЦИНАЦІЇ МОЖНА СПОВІЛЬНИТИ ТЕМПИ ПОШИРЕННЯ ХВОРОБИ

Останніми днями спостерігається зниження темпів вакцинації від COVID-19 серед мешканців області. Якщо плановий показник, визначений для області МОЗ України, складає близько 11 тисяч щеплень на добу, то наразі вакцинувалося близько 7 тисяч громадян. Аби зробити вакцинацію більш доступною для всіх мешканців області та охопити якнайбільше коло людей, будуть сформовані додаткові мобільні бригади медпрацівників, які робитимуть щеплення на базі медичних закладів вторинного та третинного рівня надання допомоги, обіцяють в ОДА. Лише завдяки збільшенню відсотка вакцинованих від COVID-19 можна сповільнити темпи поширення хвороби, уберегтися від важких ускладнень та знизити навантаження на медичну систему і лікарів, які вже зараз працюють на межі людських можливостей.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар