МОБІЛЬНИЙ ПАВІЛЬЙОН ГОТОВИЙ ПОІНФОРМУВАТИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

З 31 липня в Кам’янці-Подільському на площі Польський ринок запрацював мобільний павільйон програми House of Europe. Того ж дня відбулася презентація проекту керівником програми Крістіаном Дімером. Він розповів, що програма фінансується Європейським Союзом з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Головним завданням програми є підтримка і розвиток культури, молодих митців, креативної молоді і менеджерів культурних проектів, але й є гранти на підтримку освіти, медицини, соціального підприємництва, медіа та роботи з молоддю. Усього більше 20 програм, які передбачають стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну. «Дім Європи» організовує молодіжні табори та студентський обмін між університетами в межах України. Особливо важливим для культурної співпраці між Україною і ЄС, як вважає керівник «Дому Європи», є фінансування перекладів книжок з різних мов Європи на українську.

Програма House of Europe в Україні вже 2 роки, аби підвищити її ефективність, за словами Крістіана, організатори за підтримки європейських партнерів вирішили вийти за межі Києва і розповідати про її можливості на місцях, щоби більше залучити людей до співпраці. Для цього команда українських архітекторів спроектувала і побудувала спеціальний збірно-розбірний мобільний павільйон, де всі охочі зможуть познайомитися з різноманітними грантовими програмами співпраці, які пропонує дім. Послухати лекції про самі програми і як краще подати заявку для участі в них, подивитись авторське кіно, взяти участь у воркшопах. Усе це відбуватиметься в місті, починаючи з 31 липня до 28 серпня.
Мобільний павільйон побудований так, що він може стати не тільки місцем для проведення зустрічей і кінопоказів, але й для проведення масових заходів, таких як концерти і дискотеки. Зокрема, того ж дня на честь його відкриття на сцені біля павільйону виступила відома українська співачка Аліна Паш, а павільйон слугував за трибуну для глядачів. Протягом майже місяця перебування у нашому місті House of Europe обіцяє і надалі проводити дискотеки і виступи українських гуртів.

Аби знайти корисну для себе інформацію чи ознайомитись з книгами, переклад яких фінансував «Дім Європи», павільйон буде відкритий кожен день, окрім понеділка.

Потрібно згадати й тих, завдяки кому цього року після Миколаєва «Дім Європи» приїхав до Кам’янця-Подільського. Це ГО «Територія» на чолі з відомим у нашому місті організатором концертів і фестивалів Андрієм Зоїним. Він разом зі своїми однодумцями з громадської організації написали і подали заявки, аби павільйон приїхав до нашого міста. За словами Андрія, вони хотіли надати поштовх культурному і громадському життю в Кам’янці, яке через пандемії останнім часом дещо пригальмувало.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар