МІЦНИЙ ТИЛ – ВАЖЛИВИЙ КОМПОНЕНТ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Війна стала справжнім викликом для соціальної сфери в Україні. І тут на допомогу державним установам, на які зазвичай ми найбільше покладаємося, нині прийшло чимало альтернативних служб допомоги, чию діяльність забезпечують міжнародні та громадські організації.

Однією із таких став центр соціальної підтримки, який діє у Кам’янці-Подільському за адресою Вірменський ринок, 6. Він розмістився на третьому поверсі в приміщенні районної ради. А нещодавно, 21 жовтня, відбулося його офіційне відкриття. Очолила центр радник голови Кам’янець-Подільської районної ради Михайла Сімашкевича на громадських засадах, волонтер Яна Мельничук.

Із перших днів повномасштабного вторгнення росії Кам’янеччина розгорнула активну діяльність для забезпечення наших військових усім необхідним, а ще стала своєрідною домівкою, де прихисток знайшли тисячі внутрішньо переміщених осіб. Їх потрібно було поселити, забезпечити найнеобхіднішим. Зрозуміло, це ставило перед місцевою владою нові виклики, нові завдання, впоратися з якими не так то й легко. Використовуючи набуті раніше взаємопартнерські зв’язки із європейськими країнами, голова райради Михайло Сімашкевич швидко налагодив постачання гуманітарної допомоги. Одними із перших відгукнулися поляки. Їхня допомога вимірюється десятками мільйонів гривень. Далі послідували Румунія, Німеччина, Австрія, Угорщина…

Спочатку волонтери при районній раді працювали переважно над закриттям потреб для переселенців, жінок з дітьми (засоби гігієни, дитяче харчування інші необхідні речі), військовослужбовців, рятувальників, медиків (комплектуючі, 8 автівок швидкої допомоги, 2 пожежні машини, 2 спецавтомобілі для пожежників, 1 авто для осіб з особливими потребами, катафалк, автобус для евакуації людей із зони бойових дій, медикаменти, військове спорядження тощо). Усе це обліковувалося, велася певна цілеспрямована робота на кінцевий результат.

Згодом волонтерство переросло у створення центру соціальної допомоги, існуванню якого, за словами Михайла Сімашкевича, варто завдячувати іноземним партнерам, які нам повірили, зокрема Міжнародній федерації соціальних працівників Європи, що перебуває під егідою ООН. До складу якої входить понад 140 професійних асоціацій світу. А цього разу її ряди поповнила і Кам’янець-Подільська філія, яка стала першою в Україні.

– Ми повірили у вашу спроможність в найважчі хвилини згуртуватися, не розгубитися у цьому вирі й всі сили спрямувати на забезпечення гідних умов для людей, – зазначила під час відкриття центру очільниця Міжнародної федерації Анна Радулеску, – тому й надалі будемо всіляко підтримувати ваші проекти. Віримо, що ви успішно впораєтеся з новими викликами, адже війна оголила найбільш гостро соціальні питання та проблеми.

Повірила у спроможність кам’янчан працювати задля людей і радник прем’єр-міністра соціальної політики України Ольга Лугач, за сприяння якої вдалося провести та організувати захід. Адже вона теж з перших днів повномасштабного вторгнення знайшла прихисток у нашому місті й могла на власні очі переконатися, як уміють у найважчі для країни дні гуртуватися подоляни.

Досвідом роботи в Міжнародній федерації соціальних працівників Європи поділилися і її члени Герберт Паулішен, Рорі Труел, Михайло Міхаеску Анюк, Ракос Золт, які теж взяли участь у відкритті центру. Саме ця команда на чолі з Анною Радулеску допомогла в облаштуванні центру соціальної підтримки, наданні гуманітарної допомоги і не тільки.

У центрі, крім надання гуманітарної допомоги, проходять психологічні тренінги; хто бажає, може покращити свої знання в удосконаленні іноземної мови; для дітей організовують різноманітні майстер-класи; відкрили соціальний магазин; на Чемеровеччині облаштовують будинок для проживання 50 переселенців. Нещодавно завдяки Міжнародній федерації соціальних працівників завезли туди 30 ліжок. У проекті, за словами голови райради Михайла Сімашкевича, відкрити аналогічні будинки у Гуківській, Дунаєвецьків та Новодунаєвецькій громадах, на облаштування яких зарубіжні донатори за попередньою згодою обіцяють надати по 30 тисяч євро. Майже кожного дня в приміщенні районної ради проводять благодійні акції для малозабезпечених та багатодітних родин не лише із числа внутрішньо переміщених, а й жителів Кам’янеччини (інформування відбувається через Фейсбук та Телеграм на сторінках голови райради). А ще вивчаються можливості співпраці з іноземними партнерами та нашими вищими навчальними закладами в освітній галузі.

Як зазначила очільниця центру Яна Мельничук, сьогодні ряди волонтерів центру поповнилися молодими обличчями: «Нам вірять і нам довіряють, – поділилася вона. – У нас є ще багато задумок, сподіваюся, що з такою потужною командою їх вдасться реалізувати. Ми прагнемо, аби наша Україна стала знову економічно сильною і щоб ми не потребували допомоги, а натомість гостинно запрошували до нас наших іноземних партнерів”.

«Однак не треба забувати, що війна триває. Щодня ми спільною роботою наближаємо нашу перемогу. Вдячні нашим захисникам, а також підтримці закордонної спільноти. Віримо, що міцний тил – важливий компонент для перемоги», – резюмував Михайло Сімашкевич і подякував здруженій команді волонтерів, серед яких Яна Мельничук, Віра Коваль, Михайло Лойленко, Михайло Кацан, Марк Шатурський, Антоніна Марченко та ще багато тих, хто своїм посильним вкладом наближає таку жадану нашу ПЕРЕМОГУ.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар