Мар’ян Красуцький – письменник, журналіст, людина

Нещодавно знаний на Поділлі та далеко за його межами письменник, журналіст, багаторічний головний редактор газети «Край Кам’янецький» Мар’ян Красуцький відзначив свій ювілейний день народження. Зазвичай такі вагомі життєві віхи стають черговим приводом зустрітися з колегами та однодумцями, поспілкуватися на важливі теми, оцінити зроблене та поділитися новими творчими напрацюваннями. Саме таких зацікавлених – місцевих поетів, прозаїків, журналістів, викладачів та студентів коледжу культури та мистецтв – зібрала читацька конференція «На вістрі письменницького пера», присвячена творчості Мар’яна Красуцького. Зустріч організували й провели працівники центральної районної бібліотеки під керівництвом Оксани Клімової.

Виступаючи перед присутніми, доцент, член НСПУ Іван Прокоф’єв зробив глибокий аналіз і високо оцінив творчий доробок письменника, зазначивши, що Мар’ян Іванович для нього не лише колега, друг по перу, але й учитель. Спогадами про два десятиліття роботи на журналістській ниві під керівництвом Мар’яна Красуцького поділився фотохудожник, Заслужений працівник культури України, член НСЖУ Станіслав Стояновський. Він висвітлив ще декілька граней особистості митця – не тільки його професіоналізм, а й людяність та готовність прийти на допомогу у важку хвилину.

– Це був час, коли я йшов на роботу, як на свято, – зазначив Станіслав Іванович.

Викладач коледжу культури і мистецтв Ніна Латюк подякувала Мар’яну Івановичу за те, що він свого часу розгледів у ній поетичні задатки і підтримав на початках літературної творчості та подарувала йому свою поетичну збірку.

За тридцять років роботи на ниві художнього слова Мар’ян Іванович написав три десятки книг, у місцевій та всеукраїнській пресі опубліковано тисячі його статей, репортажів, нарисів, публіцистичних праць. Письменник і зараз не полишає творчої діяльності і працює над новими книгами.

– Все моє життя пройшло в служінні людям. І це не просто слова. В літературі та журналістиці моїми основними пріоритетами є любов до людини, її інтереси, правда і справедливість. Зараз у львівському журналі «Дзвін» друкується повість у новелах «Грози над териконами». Це твір про війну, яка вже четвертий рік триває на Донбасі. Гинуть люди, втрачається економічний потенціал країни. У повісті йдеться про тих хлопців, які своїми грудьми відстоюють незалежність нашої держави. Окремою книжкою у видавництві «Абетка» вийде ще один твір про захисників України. Щодо журналістських публікацій, то в них я завжди намагаюся відстоювати ті основні принципи, за якими потрібно жити, аби наша країна стала процвітаючою. Робитиму це й надалі. Буду писати, писати і ще раз писати. І робити це так, аби не було соромно за написане. Як і зараз мені не соромно за жодну з моїх книг, – підсумував Мар’ян Красуцький.

Наталя КАМІНСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар