І ЗНОВУ МАЄТОК ВИРУЧИВ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

20 жовтня ініціативна група із числа небайдужих активістів «Активної Громади Кам’янця-Подільського» (координатор Славко Полятинчук), ГО «22 НТЦ Подільський біорегіон» (керівник Юрій Пастух), видавництва «Абетка» (директор Ярослав Сисин) від імені фонду «Nova Ukraine», офіс якого знаходиться в американському місті Чикаго, привезли гуманітарну допомогу психоневрологічному диспансеру, що в с. Голозубинці.

Американці заплатили три тисячі доларів за бойлери, унітази та умивальники для облаштування дев’яти гігієнічних кімнат психоневрологічного жіночого відділення з міста Оскіл Харківської області, яке перевели в колишній протитуберкульозний диспансер с.Голозубинці. 96 пацієнтів різного віку та різними психічними діагнозами нині мешкають в колишньому маєтку польського поміщика Скібневського, збудованого в 1870 роки.

Впродовж кінця XIX – початку XX століття палац в Голозубинецькому парку отримав кілька прибудов, його було розширено відповідно до проекту реконструкції барона Гороха. Після революції 1917 року на території парку містився ветеринарний технікум. З 1956 до 1958 року тут був організований військовий шпиталь. У 1960 році сюди заїхала протитуберкульозна лікарня. У самому приміщенні палацу проживали працівники лікарні. Проте реформа медицини зіграла свою негативну роль як для пацієнтів, так і для працівників, реорганізувавши заклад шляхом приєднання до КНП «Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер». Але повномасштабна війна внесла свої корективи, і в Голозубинці евакуювали психоневрологічний диспансер з Харківської області. Нині приміщення реставрують. Вже встановили сучасну котельню, наразі тривають роботи з монтажа мережі й встановлення бойлерів та сантехніки. А медичні працівники отримали робочі місця.

Пацієнтки психоневрологічного відділення доглянуті, їх добре годують. У цьому змогла переконатися ініціативна група.

Тетяна ШУХАНОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар