ДЕПУТАТИ ПРОГОЛОСУВАЛИ «ЗА»

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Обласна рада 4 квітня під час позачергової сесії прийняла рішення щодо заборони УПЦ московського патріархату на території Хмельниччини. Окрім того, рекомендувала органам місцевого самоврядування Хмельницької області здійснити заходи з проведення інвентаризації земельних ділянок, що перебувають в користуванні Української Православної Церкви московського патріархату з подальшим припиненням права користування на такі ділянки.

Як каталізатор цьому рішенню сприяв інцидент, який стався 2 квітня у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ МП, коли побили військового після слів: «Скільки людей ще має загинути, щоб ви перестали ходити до московського патріархату?».
В унісон обласним депутатам цього ж дня Кам’янець-Подільська міська рада прийняла рішення про припинення права користуватися 19 земельними ділянками храмам УМП МП.

«Депутати Кам’янець-Подільської міської ради проголосували «за» 19 проєктів про припинення користування земельними ділянками московською церквою і одне – про скасування оренди», – повідомив міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко.

Міські обранці також одноголосно підтримали звернення до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, в.о. начальника Хмельницької ОВА щодо заборони московського патріархату на території України; до Президента та Кабінету Міністрів щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України; до митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького Феодора щодо вимоги виходу Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ МП зі складу російської православної церкви.

Отже, не розглянувши всі питання порядку денного 27 сесії Кам’янець-Подільської міської ради за два заходи 23 і 28 березня, депутати знову приступили до роботи 30 березня. І одразу були складнощі. Майже годину міські обранці не могли зібратися в достатній кількості, щоб розпочати засідання. Та й після кворуму працювали недовго. Причина – кількість присутніх була мінімально необхідною для роботи. Тому, як тільки з якоїсь невідкладної необхідності міський обранець покидав зал засідань, робота ради одразу гальмувалась. Тож попрацювавши 15-20 хвилин, міська рада знову пішла на перерву. Правда, за цей час рада змогла проголосувати декілька важливих питань. Зокрема затвердили виділення коштів у розмірі 3,1 млн гривень КПН «Перинатальний центр» на закупівлю двох апаратів штучної вентиляції легень і 500 тисяч гривень для того, щоб встановити подаровану благодійною організацією «100% життя» кисневу станцію, приблизна вартість якої 4 млн гривень. Проголосували міські обранці і за те, щоб нагородити відзнакою міської ради «Честь і шана» відомого не лише на Кам’янеччині, а й Україні мотоболіста Володимира Даниляка.

Після перерви, яка тривала близько 15 хвилин, депутати знову взялися за розгляд порядку денного, а саме питань, які стосувалися містобудування і архітектури. Весь час, що залишився, а це більше години, депутати присвятили їм, але потім знову через брак голосів міський голова Михайло Посітко був змушений оголосити перерву до 4 квітня.

Вже у вівторок 22 народні представники взялися за Українську Православну Церкву московського патріархату. Оперативно прийняли три звернення. Два на загал винесла фракція партії ВО «Свобода» і одне – фракція ЄС. В одному зверненні ВО «Свобода» закликали ВРУ і Президента України негайно прийняти проєкт закону про заборону УПЦ (МП), запропонований єдиною депутаткою від ВО «Свобода» у Верховній Раді Оксаною Савчук, ініціювати розслідування проти московської церкви, надати юридичний механізм на розірвання оренди земельних ділянок та споруд культового призначення, а виконуючого обов’язки голови Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Тюріна закликали скасувати статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ (МП). В іншому зверненні, вже безпосередньо до предстоятеля Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ (МП) Митрополита Феодора (Олексія Гаюна), міські свободівці вимагали негайно вийти зі складу РПЦ, підпорядкованою частиною якої є УПЦ (МП). У свою чергу Європейська солідарність закликала державні органи влади розірвати договори оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України, та ініціювати розслідування діяльності УПЦ МП, що містить ознаки колабораціонізму та спрямована проти основ національної безпеки України. Усі звернення депутати одноголосно схвалили.

На додачу одразу позитивно розглянули 19 питань про припинення права користування земельними ділянками, які використовуються московською церквою, і одне – про розірвання договору оренди нерухомого майна. Для цього, аби дотриматись юридичної процедури, швидко провели спільне засідання депутатських комісій. І влада, в особі міського голови Михайла Посітка, і опозиція, в особі керівника депутатської групи «Ми Кам’янчани» Василя Кобильника, визнають, що за існуючого законодавства, реалізувати ці рішення буде важко, але надіються на швидку зміну відповідних законів і те, що ці рішення стимулюватимуть парафії УПЦ (МП) виходити з її складу і переходити до ПЦУ.
Також одразу міська рада схвалила встановлення меморіальних дошок загиблим Героям російсько-української війни. Минулого разу дані рішення не набрали достатньо голосів, бо частину депутатів від опозиції не влаштовувало, що вони голосувались пакетом разом з іншими питаннями.

Далі праця міських обранців не була такою продуктивною. Міська рада не змогла затвердити питання стосовно концепції розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності і порядок розміщення зовнішньої реклами. Не дивлячись не те, що там впроваджувались приписи антимонопольного комітету стосовно узгодження із законодавством розміщення зовнішньої реклами і МАФів у Кам’янецькій громаді, депутати вирішили питання відправити на доопрацювання, щоб розібратись, чи не отримує тут департамент містобудування і архітектури міськради надлишкові повноваження стосовно регулювання підприємницької діяльності.

Ще одним каменем спотикання стали земельні питання, які стосуються розроблення проектів землеустрою для кладовищ недавно приєднаних сіл громади. На думку опозиціонерів, тут тільки марне витрачання грошей, тоді як влада запевняла, що це необхідно зробити. Так і не зумівши домовитись, депутати розійшлись на перерву, а після неї вже й не змогли зібратися. Тому 27 сесія ще матиме продовження.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар