І ПОЧЕСНО, І ВІДПОВІДАЛЬНО

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Заступник гендиректора ПП ВКФ «Будмонтажсервіс» (генеральний директор Олександр Степанович ЗАЄЦЬ) Сергій ГОЛУБІШКО родом з Миколаївщини, та має право вважати себе стовідсотковим кам’янчанином, адже закінчивши у свій час Одеський інженерно-будівельний інститут, невдовзі приїхав до міста над Смотричем.

Сергію Станіславовичу, із колективом підприємства, мабуть, звели не одну сотню житлових об’єктів.

– Якщо Ви маєте на увазі квартири, то, звісно, їх важко порахувати. Та наша фірма, крім того, займається ще капітальним ремонтом і реконструкцією будівель. А ще прокладаємо дороги, реконструюємо їх. Доводилося пробивати автомагістралі навіть у гірській місцевості (до прикладу, в Чернівецькій області).

– Болюче місце в будь-якій галузі – кадрове питання. От Ви, скажімо, тридцять п’ять років присвятили себе будівництву, а чи багато поряд таких же ветеранів – досвідчених, обізнаних у цій справі?

– Скажу так, що кістяк професіоналів залишається, не зважаючи на відтік робочої сили за кордон.

Звісно, що ми постійно опікуємося навчанням людей, заохочуємо молодих спеціалістів отриманням службового житла. На жаль, державне кредитування молодіжних програм останнім часом сильно «просіло».

Приток «свіжих сил» здійснюється також через нашу співпрацю із освітянськими закладами – ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», коледж будівництва й архітектури…

– Цікаво, а Ваш син пішов по батьківських стопах?

– Захопився ще в дитинстві іншим, тож, отримавши диплом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, нині працює в області біології-вірусології.

– Актуально. Нагадалося про коронавірус. Чи позначився карантин на ефективності роботи підприємства?

– Ні, ми не зупинялися, хоча замовлень і поменшало. Так що суттєвих змін не сталося.

– А що новенького привнесено в сучасне будівництво?

– Можу навести приклад. Є в нашому арсеналі новинок цікава схема, котра дозволяє конкретному замовникові здійснювати гнучке планування квартири, не порушуючи несучих конструкцій, що вкрай важливо. І ми можемо пишатися тим, що стали в цьому піонерами – першими.

– Це дійсно не може не радувати. А трохи про труднощі, Сергію Станіславовичу…

– Не вдаючись у подробиці, можу назвати їх: у законодавчій базі сьогодні є чимало невідпрацьованих моментів, що впливає, зокрема, на початковий етап будівництва. Або візьмемо таке, як підключення до інженерних мереж. Раніше це вирішувалося на місцевому рівні, тепер складніше. Та й з проведенням тендерів не все так просто…

– І все ж Ваш колектив успішно трудиться. Відоме не тільки на теренах Кам’янця-Подільського підприємство продовжує почесну справу розбудови туристичного центру.

– Так і є. І не лише ми, а й величезна армія українських будівельників, яких щиро хочеться привітати з нашим професійним святом.

– А особисто Вас, Сергію Станіславовичу, що «гріє»?

– Коли йду Кам’янцем, мимоволі фіксую те, що збудовано нами, тож розумію, що я таки щось важливе зробив у цьому житті.

Лариса МАСЛОВА.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар