ГРОШІ, ПАЛЬНЕ І ГЕНЕРАТОРИ…

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

28-29 листопада відбулася 24 (позачергова) сесія Кам’янець-Подільської міської ради. Головним питанням було розподілення додаткових 66,3 млн гривень. Це в основному доходи від сплати податків військовими, а також цільова дотація з обласного бюджету. Усього ж на порядку денному було понад шість десятків питань. Багато з них технічних, що, наприклад, стосувалися узгодження документів зі змінами в законодавстві чи здійснення міською радою функцій недіючого міського виконкому, як то надання неповнолітнім статусу дитини-сироти.

Як завжди, вже за традицією міської ради 8 скликання, багато питань, навіть незначних, депутати ретельно обговорювали, тому робота і цього разу затягнулась на 2 дні.

Спершу міські обранці звернулися до Президента України щодо надання полеглому командиру добровольчого підрозділу «ОДЧ Карпатська Січ» Олегу Куцину звання Героя України (посмертно). Також з міського резерву вони додатково виділили пальне для дизельних генераторів, які працюють у міських «пунктах незламності». Запровадили програму, в межах якої відшкодовується 50% (але не більше 30 тисяч гривень) на закупівлю генераторів для кам’янецьких ОСББ (один на під’їзд), щоб безперебійно подавати теплоносії у квартири в разі тривалої відсутності електрики. Усього бюджет програми складає 5 млн гривень, на цей рік вже заклали 1 млн гривень.

Отож, гроші розподілили так: 2 млн – військовим на ремонти і перевезення, ще 12 пораненим військовослужбовцям – по 10 тис.грн (усього разом з іншими видатками 2,4 млн гривень). Декілька мільйонів дали державним установам (поліція, суд, прокуратура, сервісний центр тощо) на пальне і генератори, аби вони могли функціонувати в умовах тривалої відсутності електрики. Ще 500 тисяч – на поповнення міських резервів бензину для тих же генераторів; 4,3 млн – на придбання відсіву і солі для утримання доріг в осінньо-зимовий період. 700 тисяч спрямували на нові сміттєві контейнери і ремонт майданчиків для них; 1 млн – на облаштування і ремонт тротуарів, 150 тисяч – на капремонт внутрішньобудинкових мереж і 600 тисяч – на відновлення доріг. Крім того, виділили 150 тис.грн на виготовлення ПКД на капремонт внутрішньодворових проїздів наступного року. 16,6 млн грн і 1,25 млн грн отримали КП «Міськтепловоденергія» і її дочірнє підприємство «Тепловода». Гроші пішли на безперебійне забезпечення роботи підприємств, на закупівлю генераторів, труб і виплату заборгованості по зарплаті. На новий цифровий рентгендіагностичний комплекс для дитячої поліклініки з міського бюджету виділили 1,86 млн гривень. Подбали і про пільговиків, на відшкодування їх проїзду комунальним транспортом виділили додатково 836 тис.грн. Ще КП «Спецкомунтранс» отримав 1 млн гривень на облаштування двох секторів на міському кладовищі. Пропозицію підприємства про надання їм 8 млн грн на закупівлю двох сміттєвозів депутати не підтримали. Судячи з обговорення, декількох народних обранців, які не голосували, не влаштовувало те, що машини планували купити китайські. Також не підтримали депутати і рішення про впровадження з наступного року на комунальному транспорті автоматизованої системи обліку за проїзд. Однак представники народу затвердили 2,5 млн гривень (закупівля обладнання і програмного забезпечення) на облаштування платного паркування біля Центрального ринку. Залишок, близько 30 млн гривень, пішов у резервний фонд міста на випадок надзвичайної ситуації.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар