ДОМОВИТИСЬ НЕ ЗМОГЛИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

У п’ятницю, 12 грудня, 2 (позачергова) сесія Кам’янець-Подільської міської ради продовжила свою роботу. Нагадаємо, минулого разу депутати змогли розглянути тільки 4 питання і спіткнулися на п’ятому – обранні секретаря міської ради.

Спроба №2

Ще на початку засідання міський голова Михайло Посітко оголосив про створення депутатської групи «Слуга народу» з депутатів, які не увійшли до однойменної фракції, а саме Сергія Ведернікова, Сергія Самсонюка і Андрія Бойка.

Однак далі депутатам не вистачило і 7 годин, аби приступити до кадрових питань. Хоч лічильна комісія затвердила протокол, де визнається, що відбулися певні порушення під час голосування за секретаря і пропонувалося провести повторне голосування, міська рада не змогла за нього проголосувати. Депутати не зійшлися в думках стосовно своїх подальших дій у цьому напрямі.

Результативною сесія стала тільки після майже трьохгодинної перерви, під час якої голови депутатських фракцій виробляли єдину позицію. По завершенні було оголошено про спільне рішення розглядати кадрові питання (секретар, старости, заступники і виконком) після змін у порядку денному. Тож почали з питань, що стосувалися медицини і бюджету. Хоч робота і далі супроводжувалась постійними суперечками, депутати прийняли рішення щодо упорядкування оплати праці міського голови і затверджений регламент міськради на це скликання.

Погодили і кількість постійних комісій та затвердити їх склад. Так, головою комісії з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології став Сергій Ведерніков («Слуга народу»). Комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку територій, інвестиційної діяльності, промисловості, підприємництва, сфери послуг очолив Андрій Бойко («Слуга народу»). Комісією з питань регламенту, депутатської та антикорупційної діяльності, етики, прав людини та законності, забезпечення правопорядку та зв’язку з військовими частинами керуватиме Ірина Шелепницька (ВО «Свобода»). Комісію з питань освіти, культури, туризму, молоді та спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення очолив свободівець Мирослав Смотров. У комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, транспорту та зв’язку головуватиме Віталій Дрозд (ВО «Свобода»).

Депутати також внесли зміни до програми із недопущення поширення на території міста випадків захворювання на коронавірус. Ними передбачено придбання на загальну суму 2,6 млн грн засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих і лікарських засобів, швидких тестів і тест-систем, медичного та лабораторного обладнання, а також організацію перевезення персоналу, лабораторні дослідження методом ПЛР.

У межах комплексної програми фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств у галузі охорони здоров’я і програми із забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет першого типу, виробами медичного призначення передбачено закупівлю медичних матеріалів на суму 654,9 тис.грн. На додачу перинатальний центр отримає ще 311 тис.грн на закупівлю спеціального датчика до нещодавно придбаного портативного апарату УЗД.

Стосовно бюджету, то міська рада здійснила внутрішній перерозподіл коштів, щоб хоч якось «закрити дірку», яка, за словами начальника фінансового управління Оксани Гут, складає сьогодні близько 33 млн грн.

На цьому міський голова оголосив перерву в роботі сесії до середи, 16 грудня.

Спроба №3

Третє засідання другої сесії міської ради також не принесло очікуваного фіналу – формування і затвердження управлінських органів міськради. Проте за деякі рішення все ж таки міський орган самоврядування проголосував.

З перших хвилин у сесійній залі розгорілися політичні пристрасті, які явно свідчили про подальший розкол у лавах політичної партії «Слуга Народу». Так, на початку засідання депутат Сергій Ведерніков пояснив, чому він і двоє його колег Сергій Самсонюк та Андрій Бойко не увійшли до фракції «Слуга Народу». За словами Сергія Леонідовича, їх не запросили до фракції, а їхні намагання налагодити стосунки з однопартійцями проігнорували. Більше того, під час словесної перепалки голова фракції «Слуга Народу» Дмитро Власюк назвав Сергія Ведернікова «брехуном» і «рєшалою» та відмовився з ним мати справу, а той у відповідь викликав голову фракції «на дуель». Після цього, фактично, всі троє депутатів почали голосувати разом з депутатським об’єднанням «Ми Кам’янчани», у результаті коаліція «Свободи» і «Слуги народу» остаточно втратила надії мати самодостатню більшість у міськраді.

З огляду на це Михайло Посітко відкликав запропоновану ним кандидатуру на посаду секретаря міської ради – Ірину Шелепницьку, і заявив, що поки не збирається подавати іншу. Причина була очевидна – недостатня кількість голосів, які б проголосували «за». Він також не виніс на затвердження протоколу лічильної комісії, який визнає порушення, що відбулися під час голосування 7 грудня, коли вперше вибирали міського секретаря.

Що ж до інших рішень, то депутати погодили прийняття у комунальну власність 9 земельних ділянок сільськогосподарського призначення у розмірі більш ніж 125 гектарів. Зі спільної власності громад сіл, приєднаних до міської ОТГ, в комунальну власність Кам’янця-Подільського передали ряд шкіл, закладів культури і медицини, у тому числі районну дитячу бібліотеку та районний центр культури і мистецтв «Розмай». Порадували вони і підприємців, прийнявши рішення про встановлення нульової ставки єдиного податку для другої групи (пільги стосовно першої групи уже закладенні у бюджеті на наступний рік). Хоча тут виникло багато запитань щодо кодів видів економічної діяльності, які підпадають під це рішення.

У кадрових питаннях міські обранці не були такі успішні. Тільки з великими труднощами погодили структуру виконавчих органів міської ради. Отож, у результаті консультацій депутати збільшили штатну чисельність працівників виконавчих органів на 43 одиниці і затвердили граничну чисельність їх у кількості 296 штатних одиниць, вивели посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, а також департамент правового супроводу і контролю. Натомість ввели чотирьох старост і утворили новий відділ аналітики та моніторингу внутрішньої діяльності.

На більше цього дня депутати міськради не спромоглися. Тому міський голова знову переніс засідання на 17 грудня.

Спроба №4

Та й у четвер після майже двох годин безплідних суперечок і більш ніж півгодинної перерви для консультацій між головами фракцій депутати так і не змогли приступити до розгляду кадрових і пов’язаних з ними питань. Врешті міський голова змушений був закрити другу (позачергову) сесію Кам’янець-Подільської міської ради.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар