ДЕНЬ, ЩО ЗАКАРБУЄТЬСЯ НАДОВГО

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Якщо чесно, третій «Б» спочатку навіть трохи розгубився, бо ж ніколи ще не бачив стільки цікавинок одразу. Очі й насправді розбігаються – рятувальна техніка, пожежні автомобілі, гранатомети, міни різних калібрів і найрозумніші в світі собаки – службові.

Було на що подивитися юним тернополянинам, які завітали до нас у гості на міжнародний день захисту дітей, адже Державна служба надзвичайних ситуацій, військовослужбовці Об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки Збройних Сил України, влада Кам’янеччини, місцеві художні колективи, зокрема театр «Країна чудес» зробили все можливе, аби малеча не тільки з нашого регіону мала можливість ознайомитися з тими, хто день і ніч стоїть на захисті батьків і їхніх діточок.

А відтак маленькі громадяни, серед яких були і вихованці закладу дошкільної освіти №17 «Світлячок», учні ЗОШ №1 та інших навчально-виховних установ могли власними руками доторкнутися до макетів грізної зброї, приміряти на себе саперне спорядження, а заодно помилуватися і водолазним (щоправда, воно ще великувате на них), побувати в ролі оператора роботизованого комплексу інженерної розвідки зарубіжного виробництва, придивитися пильніше, як працюють кінологічні розрахунки у випадку небезпеки, зробити фото із заслуженим розмінувальником, який виконував роботу і в зоні ООС, і в миротворчих місіях (Косово, Афганістан). Хард (так зовуть вівчарку) терпляче позував на фотосесіях.

Окрема локація була розгорнута не тільки на Вірменській площі, а й у парку Героїв Євромайдану.

Учасникам святкового дійства були вручені подаруночки від надзвичайників.

Звісно, я не втрималася, щоби не запитати 9-річного Матвія з Тернополя й 8-річного киянина Богдана, чи вони, бува, не мріють стати захисниками мирного спокою, на що хлопчики відповідали, що остаточно ще не вирішили. Та по вогниках в їхніх очах можна було здогадатися, що цей день закарбується в пам’яті надовго.

Лариса МАСЛОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар