ЛІКАРНІ НЕ ЛІКВІДУВАЛИ, ПЕРЕРОЗПОДІЛ КОШТІВ ЗРОБИЛИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Вчора відбулося засідання 45 чергової сесії районної ради VII скликання. Депутати внесли зміни щодо складу постійних комісій Кам’янець-Подільської районної ради. Голова районної ради Віктор Кривак запропонував у зв’язку з обранням Петра Мосендза його заступником вивести останнього зі складу комісії з питань законності, правопорядку, співпраці з органами місцевого самоврядування і виконавчої влади, регламенту, депутатської діяльності, етики та засобів масової інформації, дотримання вимог запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Оскільки Петро Петрович очолював цю комісію, то депутатам довелося переобирати і голову. У результаті голосування зійшлися на кандидатурі Діани Прокопової. Також ряди згаданої комісії поповнив Борис Бец, який перейшов із постійної комісія з питань прогнозування, бюджету і фінансів, економічної політики, розвитку підприємництва, інвестицій та реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. А до складу постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства та розвитку спільної власності територіальних громад, торгівельного, побутового обслуговування, транспорту і зв’язку виявив бажання увійти Віктор Єрменчук.
Розібравшись із комісіями, депутати перейшли до питань про: «Припинення комунального некомерційного підприємства «Орининська районна лікарня №2» та «Про припинення комунального некомерційного підприємства «Староушицька района лікарня №3» шляхом їх ліквідації. Нагадаємо, ці питання вже кілька разів виносилися на сесії, однак не набирали достатньої кількості голосів.
Чи радіти цьому?! Важко відповісти. Але однозначно те, що й на черговій 45 сесії депутати не наважились на ліквідацію цих лікарень. Взагалі це питання зависло в повітрі ще відтоді, коли з першого квітня головні лікарі звільнили весь медичний персонал.
– Нині ці підприємства існують, але не функціонують, – пробував донести інформацію голова райради Віктор Кривак. – Залишився у лікарні лише головний лікар та бухгалтер.
За словами Віктора Миколайовича у районному бюджеті немає таких коштів, аби утримувати медичні заклади. Вже кілька місяців головні лікарі і бухгалтери підприємств отримують заробітну плату і «працюють» в де-факто неіснуючому підприємстві. Це не може вічно тривати. На підтвердження його слів перший заступник голови райдержадміністрації Ніна Фабіянська навела кілька фактів щодо недофінансування районної скарбниці.
– Нас охопила пандемія. Внаслідок цього районний бюджет недоотримав понад два мільйони гривень, – сказала Ніна Францівна. – Є питання, які не чекають, їх потрібно негайно вирішувати. До прикладу, ситуація з військкоматом. Ми зобов’язані відправляти призовників на розподільчі пункти. Є прийнята програма, на яку ми ще не виділили ні копійки…
Вона зазначила, що ні Орининська сільська рада, ні Староушицька селищна рада не можуть утримувати ці заклади, аби вони функціонували. Але щоб зберегти майно, то територіальні громади готові взяти на баланс приміщення і забезпечити їх охорону. За словами чиновниці, є й інвестори, які готові взяти в оренду приміщення та створити там діагностичні центри, де б місцеве населення змогло здати аналізи, пройти УЗД-діагностику тощо.
Депутати Борис Бец та Іван Громик запропонували все ж таки зберегти лікарні як юридичні структури і передати їх громадам.
За збереження медичних закладів виступила і депутат Ніна Скавренюк.
– До мене, як депутата, звернулася жителька Старої Ушиці, мама атовця Олега Журавського. Олег Васильович за бойові заслуги отримав орден Богдана Хмельницького, – зауважила Ніна Дмитрівна. – Ця жінка тоді сказала, що коли чоловік взнав, що син на війні, то від хвилювання переніс 2 інфаркти. І якби не староушицька лікарня та професіоналізм селищних лікарів, то її чоловіка вже б не було.
На підтримку та збереження селищної лікарні у сесійну залу з’їхалися жителі Старої Ушиці. Однак депутати не захотіли їх вислухати (забракло голосів, аби надати слово представникам громади).
Тож у результаті перейшли до розгляду наступних питань порядку денного.
Депутати внесли зміни до районного бюджету, вони затвердили перерозподіл бюджетних асигнувань. Внесли зміни у програму соціально-економічного розвитку Кам’янеччини на 2020 р. тощо.
Не набрало достатньої кількості голосів питання «Про затвердження ФОП Бабій Ірині Віталіївні невід’ємних поліпшень та витрат на здійснення будівельно-ремонтних робіт в орендованому нежитловому приміщенні по вул. Папаніна, 16». А також місцеві народні обранці не підтримали питання «Про затвердження переліку о’бєктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл та селища Кам’янець-Подільського району, які підлягають приватизації у 2020 році».
Денис ГАНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар